Про кафедру
Місія кафедри : Забезпечувати фундаментальними, професійними знаннями, сучасними навичками і необхідними компетенціями здобувачів вищої освіти на основі інноваційної та якісної підготовки висококваліфікованих фахівців в області фінансів, бухгалтерського обліку, аналізу, аудиту та оподаткування з метою ефективного практичного застосування їх знань на національному та міжнародному рівні для задоволення інформаційних запитів суспільства та роботодавців і забезпечення сталого розвитку економіки України.
Спеціальності кафедри
Студенти, що навчаються на спеціальності «Облік та оподаткування» отримують необхідні фундаментальні знання з організації бухгалтерського обліку, аналізу, оподаткування і аудиту діяльності підприємств і організацій різних форм власності, видів економічної діяльності та масштабів. В сучасних умовах облік і аудит як так звана «мова бізнесу» є невід'ємними інструментами управління, підвищення ефективності господарювання, оскільки забезпечують власників, управлінців, фахівців інформацією про економічні процеси і явища, ресурси та ефективність їх використання у всіх секторах економіки. Спеціальність «Облік і оподаткування» є однією із найбільш популярних спеціальностей економічного спрямування, універсальною й професійно спрямованою до сучасних вимог на ринку праці у підготовці фахівців у сфері знань і навичок обліково-аналітичної, контрольно-ревізійної, податкової та аудиторської діяльності, забезпечення фінансово-інвестиційної стабільності підприємств та інших суб’єктів господарювання, у тому числі у бюджетній та банківських сферах. Спеціальність «Облік і оподаткування» – це найбільш приваблива економічна спеціальність для тих, хто хоче зрозуміти загальні принципи формування економічної інформації, яка використовується для управління підприємствами, організаціями, установами. Жодне підприємство будь-якої форми власності на сьогоднішній день не може обійтися без послуг висококваліфікованого фахівця з бухгалтерського обліку, а сучасний ринок праці вимагає підготовлених бухгалтерів, які можуть здійснювати традиційні облік, аналіз, контроль та аудит, зосереджуючись на проблемі збереження активів підприємства, а й впроваджувати стратегічні заходи для підвищення ефективності розвитку підприємства в майбутньому, вести податковий облік з точки зору оптимізації податкових розрахунків та надавати податкові консультації, постійно при цьому розвивачись і удосконалюючись відповідно до змін в економіці та законодавстві.
Студенти, що навчаються на спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» отримують ґрунтовні знання з економічної теорії, теорії фінансів і банківської справи, світової економіки і міжнародних економічних відносин, менеджменту і маркетингу, прогнозування і планування в умовах ринку, ціноутворення і статистики, бухгалтерського обліку, аудиту і економічного аналізу. Це дозволить майбутнім фахівцям з фінансів, банківської справи та страхування оволодіти практичними прийомами і методами управління фінансами підприємств реальної економіки та фінансового сектору, органів місцевого самоврядування, управляти коштами фондів страхування; знати сучасну систему оподаткування та фінансове право, проводити оцінку вартості майна і бізнесу, складати та аналізувати інвестиційні проекти, діагностувати фінансовий стан підприємства і здійснювати антикризове управління; системно застосовувати управлінські та аналітичні навички для оцінки фінансового стану підприємств та організацій, бюджетування та прогнозування, контролю над витрачанням грошових коштів та розробки заходів з мінімізації ризиків. «Фінанси, банківська справа та страхування» – єдина економічна спеціальність, що цілеспрямовано готує фахівців для роботи у фінансових установах (банківські установи, страхові компанії тощо) та фінансових службах підприємств та організацій різних форм власності (представники малого та середнього бізнесу, великі бізнес-структури, сільські та міські ради, районні та обласні державні адміністрації та ін.), а професія фінансиста є і залишатиметься однією із найбільш престижних та високооплачуваних у світі.
Основні напрямки діяльності кафедри
Кваліфікація, що присвоюється : Бакалавр зі спеціальності «Облік та оподаткування», Бакалавр зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».
Рівень кваліфікації : Бакалавр.
Спеціальні вимоги до зарахування : Немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу.
Знання : Студенти, що навчаються за спеціальністю «Облік та оподаткування», отримують фундаментальну теоретичну і практичну підготовку щодо ведення бухгалтерського, управлінського, податкового та статистичного обліку, фінансового контролю і аудиту, оптимізації оподаткування, оцінки суттєвості подій, аналізу операцій та фінансового стану підприємств України різних форм власності, засвоюючи знання не тільки притаманні класичній економічній освіті, але й здобуваючи додаткові ґрунтовні знання всіх тонкощів та нюансів податкового законодавства, бухгалтерського обліку, аудиту, економічного аналізу.
Студенти, що навчаються за спеціальністю «Фінанси, банківська справа та страхування», засвоюють знання, які відповідають високому рівню теоретичної і практичної економічної підготовки для виконання правової, фінансової та організаційно-управлінської діяльності, здобуваючи знання з природи руху грошових потоків, акумуляції капіталу, вміння управляти фінансовими інструментами та адаптуватися до зміни умов внутрішнього та зовнішнього середовища.
Вміння і навики : Студенти спеціальності «Облік та оподаткування» набувають знань, вмінь та практичних навичок з виконання проектних, організаційних, контрольних, методичних та технологічних функцій, вирішуючи при цьому такі завдання: визначення облікової політики підприємства; складання плану роботи бухгалтерії або аудиторської фірми, визначення структури та чисельності працівників; організовування внутрішньогосподарського контролю та здійснення контрольно-аналітичної функції в процесі діяльності на підприємствах сфери матеріального виробництва для всіх видів економічної діяльності та інше.
Студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» набувають знань, вмінь та практичних навичок з організації планування, проектування, аналізу, управління, контролю і страхування ресурсів підприємств і організацій для забезпечення їх поточної фінансово-господарської діяльності, оптимізації інвестиційної діяльності та формування ефективних джерел їх стабільного функціонування та розвитку в умовах невизначеності і ризику.
Компетенції і працевлаштування : Випускники спеціальності «Облік та оподаткування» завдяки циклу дисциплін професійної та практичної підготовки можуть виконувати професійні обов’язки на підприємствах різних форм власності та різних напрямів діяльності, у фінансовій, банківській та бюджетних сферах діяльності тощо та обіймати посади бухгалтера, основна діяльність якого полягає в організації і веденні фінансового, податкового та управлінського обліку господарської діяльності підприємства, в контролі за використанням матеріальних, трудових та фінансових ресурсів, а також в збереженні власності підприємства; податкового едвайзера, тобто експерта з податкового права, основне завдання якого полягає у наданні податкових консультацій, аналізі діяльності компанії на предмет відповідності вимогам податкового законодавства, податковому антикризовому менеджменті, чи інших споріднених професій, зокрема: аудитора, податкового інспектора, фінансиста, економіста, фінансового інспектора, фінансового аналітика, податкового консультанта та радника з економічних питань.
Випускники спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» завдяки циклу дисциплін професійної та практичної підготовки можуть виконувати професійні обов’язки у фінансовому секторі на посадах керівників та спеціалістів різних відділів банківських установ, страхових компаній, інвестиційних фондів, мікрофінансових організацій, представництва міжнародних фінансових організацій; у корпоративному секторі на посадах фінансових директорів, головних бухгалтерів, керівників та спеціалістів фінансових і економічних підрозділів, фінансових аналітиків, аудиторів та бухгалтерів, економістів; у державному секторі на посадах керівників та спеціалістів різних відділів у Національному банку України, Державній фіскальній службі, Державній аудиторській службі, Державній казначейській службі, Митниці, Пенсійному фонді та інших позабюджетних фондах, а також районних та обласних державних адміністрацій, органах місцевого самоврядування.
Доступ до подальшого навчання : Зарахування на конкурсних засадах на навчання для здобуття ступеня магістра (071 - «Облік та оподаткування», 072 - «Фінанси, банківська справа та страхування»).
Форма навчання : денна, заочна
Наукові дослідження
Напрямки наукових досліджень кафедри : на кафедрі провадяться подальші наукові дослідження за напрямком «Інноваційний фінансовий менеджмент: механізми, моделі та методи».
Науково-практичні заходи : члени кафедри активно приймають участь у науково-практичних заходах, що провадяться ЗІЕІТ та поза його межами.
Щорічно колектив кафедри залучає студентів до участі в наукових і науково-практичних конференціях.
Публікації (за останні 5 років)
Монографії :
1. Гнєушева В.О. Фінансові ресурси домогосподарств // Монографія / За заг. ред. Юдіна С.В., Золотарьова О.В. – Кам'янське : ДДТУ, 2018. – 176 с.
2. Жерліцин Д.М. Модернізація фінансових систем: методологія та інструменти управління / Монографія // За ред. чл.-кор. НАН України, д-ра екон. наук, проф. Лисенко Ю.Г.; д-ра екон. наук, доц. Жерліцина Д.М. – Полтава, 2017. – 348 с.
3. Оглобліна В.О. Врахування факторів впливу на банківську систему України: регіональний аспект економічної безпеки// Екологічний вектор модернізації економіки та освіти – європейський контент сталого розвитку регіонів : монографія / за заг. ред. Н.Г.Метеленко. – Тернопіль : ФОП Паляниця В.А., 2016.– С. 105-109.
4. Metelenko N.G., Korol S.A., Ohloblina V.A. State anti-crisis policy in the corporate sector and greening the economy – priority elements of sustainable development in the region // Innovations in the development of socio-economic systems: microeconomic, macroeconomic and mesoeconomic leves. – Collective monograph. – Vol. 2. Lithuania : “Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2016. – 332 p.
Статті у фахових виданнях :
1. Абубекерова А.З. Аналіз податкових надходжень до місцевих бюджетів в умовах децентралізації // Інфраструктура ринку – електронний фаховий науково-практичний журнал з економічних наук. – 2020. – № 44.
2. Оглобліна В.О. Пенсійне страхування в Україні: тенденції, проблеми та напрями оптимізації // Інфраструктура ринку – електронний фаховий науково-практичний журнал з економічних наук. – 2019. – № 34. – Режим доступу : http://www.market-infr.od.ua.
3. Абубекерова А.З. Аналіз та перспективи розвитку ОВДП в Україні // Інфраструктура ринку – електронний фаховий науково-практичний журнал з економічних наук. – 2019. – № 34.
4. Ogloblina V.O. Financial components in the system of economic security of industrial enterprise // Ефективна економіка. – 2018. – № 5. – Режим доступу : http://www.economy.nayka.com.ua.
5. Оглобліна В.О. Напрями підвищення ефективності кредитної діяльності банків в умовах посткризового розвитку банківського сектору економіки України // Причорноморські економічні студії : науковий журнал. – 2018. – № 34. – С. 142-145.
6. Гнєушева В.О. Класифікація теоретичних підходів до визначення оптимальної структури капіталу акціонерного товариства // Сталий розвиток економіки. Міжнародний науково-виробничий журнал. – Хмельницький, Інститут економіки, технологій і підприємництва, 2018. - №2. - С. 79 – 86
7. Жерліцин Д.М. Макроекономічні тенденції функціонування трансформаційної економічної системи України // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка. – 2017. – № 193.
8. Оглобліна В.О. Економічні важелі відновлення ефективних фінансово-економічних результатів діяльності підприємства / В.О. Оглобліна // Часопис економічних реформ. – 2017. – № 3(27). – С. 73-77.
9. Оглобліна В.О. Проблеми та перспективи впровадження екологічного страхування в Україні / В.О. Оглобліна // Причорноморські економічні студії. – 2016. – № 10. – С. 180-184.
10. Жерліцин Д.М. Модели и методы принятия решений в системе менеджмента финансового посредника / Д.М. Жерліцин, В.М. Берлін // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Економіка і менеджмент. – 2015. – Випуск 14. – С. 300-304.
11. Жерліцин Д.М. Теоретичні особливості реалізації функцій контролю у межах фінансової системи підприємства // Науковий вісник Херсонського державного університету. Серія:Економічні науки. – 2015. – Випуск 13. Частина 1. – С. 80-83.
12. Жерліцин Д.М. Особливості реалізації інструментів бюджетування фінансової системи підприємства // Вісник Одеського національного університету. Економіка. – 2015. – Том 20. Випуск 3. – С. 83-87.
Тези доповідей на конференціях та інші публікації (вибірково) :
1. Жерліцин Д.М. Економічна система України: проблеми та особливості перехідного періоду. Фінанси суб'єктів господарювання. Фінансово-економічна грамотність : Підручник: у 2 частинах. Частина 1. : Основи національної економіки, економіки регіонів та фінансової системи України./ авт. кол.; за редакцією д-ра екон. наук, проф. Жихор О.Б., д-ра екон. наук, проф. Димченко О.В. – К. : Кондор, 2017. – 1024 с.
2. Абубекерова А.З. Механізм фінансування інноваційно-інвестиційного розвитку підприємства в Україні // Матеріали Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції до 120-річчя Національного університету «Запорізька політехніка». – 14-15 травня 2020 р.
3. Zherlitsyn, D., Levytskyi, S., Ogloblina, V., Mykhailyk, D. Enterprise Financial Potential : Key Elements and Modeling Principles // Сучасні проблеми моделювання соціально-економічних систем. Матеріали XII Міжнародної науково-практичної конференції (9-10 квітня 2020 р.). – Харків : ХНЕУ.
4. Оглобліна В.О. Маркетинг як ключовий елемент сучасного розвитку аграрної сфери економіки України // Підприємництво в аграрній сфері: глобальні виклики та ефективний менеджмент. Матеріали I Міжнародної науково-практичної конференції (12-13 лютого 2020р.): у 2 ч. – Запоріжжя : ЗНУ, 2020. – Ч. 1. – С. 270-273.
5. Zherlitsyn, D., Levytskyi, S., Mykhailyk, D., & Ogloblina, V. (2019, September). Assessment of Financial Potential as a Determinant of Enterprise Development // Strategies, Models and Technologies of Economic Systems Management (SMTESM 2019). AtlantisPress. (CPCI (Web of Science), CNKI and GoogleScholar).
6. Vlasenko L., Bublei G. & Gneusheva V. Trade (2008-2018) Threats and Opportunities // 34th IBIMA Conference: 13-14 November 2019. –Madrid, Spain.
7. Гнєушева В.О. Пенсійна поведінка домогосподарств на фінансовому ринку України // Матеріали III Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Стійкий розвиток національної економіки: актуальні проблеми та механізми забезпечення». – 26 квітня 2019 р. – Кривий Ріг : Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського. – С. 203-209.
8. Gneusheva V. Management of the financial resources of household under the conditions of economic instability // International Conference «SCIENCE AND PRACTICE: A NEW LEVEL OF INTEGRATION IN THE MODERN WORLD». – Scope Academic House UK, S Yorkshire, Sheffield, B&M Publishing, USA, San Francisco, California, 2017. – Р. 144-155.
9. Zherlitsyn D.M. Supply Chain Resilience Through Operations And Finance Management (Стійкість ланцюгу постачань у межах операційного і фінансового менеджменту) / Dmytro Zherlitsyn, Volodymyr Kravchenko // Scientific Letters of Academic Society of Michal Baludansky (Наукові записки академічного товариства Міхала Балудянського). – 2016. – №1 (4). – Slovakia, Košice. – P. 193-197.
10. Оглобліна В.О. Тенденції та перспективи розвитку медичного страхування в Україні / В.О. Оглобліна // Materiaty International Scientific Conference Economy and Society: modern foundation for human development : Conference Proceedings, Part 2, October 31, 2016. – Leipzing, Germany : Baltija Publishing. 272 p. – S. 219-221.
11. Жерліцин Д.М. Складові фінансової системи підприємства як об'єкту управління / Д.М. Жерліцин // Глобальні та національні проблеми економіки. – 2015. – № 5. – С. 401-406. – Режим доступу : http://global-national.in.ua/issue-5-2015.
Завідувач кафедри : к.е.н., професор кафедри Оглобліна Вікторія Олександрівна
Профіль на Google Scholar :
Адреса : вулиця Кияшка, 16Б, кім. 309 Запоріжжя, Запорізька область, Україна, 69015
Телефон : (0612) 239-90-01
E-mail : v.ogloblina@econom.zp.ua
Основні наукові досягнення :
Склад кафедри : 2 доктори економічних наук, професори; 6 кандидатів економічних наук, доцентів; викладачі.