Про кафедру
Місія кафедри : Розвивати і підтримувати традиції правничої школи та забезпечувати світоглядно-методологічну підготовку висококваліфікованих сучасних фахівців регіонального, загальнодержавного та міжнародного рівня як для сектору права та публічного управління, так і для приватного сектору економіки, які володіють систематизованими знаннями і сучасними технологіями, наділені зрілістю розуму, незалежністю суджень і сповнені відповідальності як перед суспільством, так і перед власним сумлінням, уміють системно та інноваційно мислити, спроможні ефективно виконувати покладені на них професійні функції, сприяти інноваційним процесам у суспільстві з метою покращення якості життя громадян на основі європейських та світових стандартів.
Спеціальності кафедри
Студенти, що навчаються на спеціальності «Право» отримують базову юридичну освіту із широким спектром професійних компетенцій, затребуваних серед сучасних роботодавців, що не тільки розширює можливості доступу до престижного працевлаштування та подальшого навчання, а і забезпечує професійне становлення фахівця у сферах правозахисту, правоохорони, правозастосування та правотворчості, відкриває широкі перспективи реалізації та розвитку успішної професійної кар’єри. Навчання майбутніх фахівців відбувається в умовах світоглядного простору, який надає можливість студентам самореалізовуватися за принципами академічної свободи та доброчесності, корпоративної та професійної етики, гідності та патріотизму. Підготовка фахівців-правників здійснюється на якісно новому рівні, що уможливлює набуття студентами необхідних знань і навичок у галузі професійної правничої діяльності, а також формування у них якостей, які дозволять вирішувати спеціалізовані задачі та практичні проблеми, приймати оптимальні рішення у нетипових умовах, генерувати оригінальні й ефективні для суспільства ідеї, креативно мислити та діяти з урахуванням, поряд з іншим, сучасних та перспективних інтеграційних процесів входження України до єдиного європейського співтовариства, зокрема, потреби гармонізації національного законодавства до стандартів ЄС.
Основні напрямки діяльності кафедри
Анкетування студентів
Результати анкетування щодо якості освітнього середовища в ЗІЕІТ (завантажити, .pdf)
Результати анкетування щодо якості викладання навчальних дисциплін (завантажити, .pdf)
Результати анкетування щодо розробки і перегляду освітньої програми, за якою навчається здобувач (завантажити, .pdf)
Вибіркові дисципліни ОП Право
Кошик правника (завантажити, .pdf)
Анотації вибіркових дисциплін для ОП Право 2021 р. (завантажити, .pdf)
Анотації вибіркових дисциплін для ОП Право 2019 р. (завантажити, .pdf)
Договори про співпрацю зі стейкхолдерами
Меморандум про співпрацю з Департаментом кіберполіції Національної поліції України (завантажити, .pdf)
Договір про співпрацю з Регіональним центром надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях (завантажити, .pdf)
Договір про співпрацю з Асоціацією жінок-юристок України "ЮрФем" (завантажити, .pdf)
Меморандум про співробітництво з Нотаріальною палатою України (завантажити, .pdf)
Меморандум про співпрацю з Адвокатським обʼєднанням "Бі енд Джи Партнерс" (завантажити, .pdf)
Договір про співпрацю з Коаліцією громадських обʼєднань "Запорізька рада реформ" (завантажити, .pdf)
Рецензії-відгуки на ОП Право 2021 р.
Завідувач кафедри історії та теорії держави і права УМСФ, д.і.н., проф. Колесников К.М. (завантажити, .pdf)
Суддя Ленінського районного суду м.Запоріжжя Бредіхін Ю.Ю. (завантажити, .pdf)
Заступник декана юр.факультету НУ "Запорізька політехніка", к.ю.н. Надієнко О.І. (завантажити, .pdf)
Голова Асоціації жінок-юристок України, к.ю.н., адвокатка Кіт Х.І. (завантажити, .pdf)
Старший партнер Адвокатського обʼєднання "БІ ЕНД ДЖИ ПАРТНЕРС" Стасік А.І. (завантажити, .pdf)
Рецензії-відгуки на ОП Право 2019 р.
Голова КДК адвокатури Запорізької обл. Кравцов В.М. (завантажити, .pdf)
Голова Запорізького відділення Нотаріальної палати України Масловець Л.С. (завантажити, .pdf)
Прокурор Запорізької місцевої прокуратури №3 Канаєва Ю.В. (завантажити, .pdf)
Доцент кафедри міжнародного права УМСФ, к.ю.н., доц. Адашис Л.І. (завантажити, .pdf)
Голова Асоціації жінок-юристок України, к.ю.н., адвокатка Кіт Х.І. (завантажити, .pdf)
Доцент кафедри адміністративного та господарського права ЗНУ, к.ю.н., доц. Сидоров Я.О. (завантажити, .pdf)
Особливості спеціальності
Освітня програма спеціальності "081. Право" (2016 р., завантажити, .pdf)
Освітня програма спеціальності "081. Право" (2019 р., завантажити, .pdf)
Освітня програма спеціальності "081. Право" (2021 р., завантажити, .pdf)
Кваліфікація, що присвоюється : Бакалавр зі спеціальності «Право».
Рівень кваліфікації : Бакалавр.
Спеціальні вимоги до зарахування : Немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу.
Знання : Студенти, що навчаються за напрямом «Право» отримують ґрунтовні теоретичні та практичні знання в галузі юриспруденції: системи національного права та законодавства, міжнародного права, основних принципів, змісту механізму функціонування і тенденцій розвитку правового регулювання в різних сферах суспільного життя, принципи взаємодії права із державою, політикою, економікою, особливості державного регулювання та правового розвитку сфери публічних та приватних відносин в Україні, права та свободи людини і громадянина, надані Конституцією України та іншими нормативно-правовими актами України та міжнародно-правовими актами, стан існуючої системи правового регулювання у сфері дотримання законності та встановлення правопорядку в державі.
Вміння і навички : Студенти спеціальності «Право» набувають знань, вмінь та практичних навичок з використання теорії, принципів, методів та понять історико-теоретичних, галузевих і спеціальних юридичних наук у професійній діяльності, вирішуючи при цьому такі завдання: аналіз змісту нормативно-правових актів і проведення правової експертизи; формулювання та обґрунтування юридичних висновків, пропозицій, рекомендацій; застосування загальних вимог правової норми до конкретної життєвої ситуації шляхом прийняття відповідного рішення; прогнозування подальшого розвитку подій, моделювання можливих правопорушень, визначення засобів для їх попередження; проведення консультування з правових питань; здійснення тлумачень правових норм та правової допомоги у захисті прав і законних інтересів громадян; складання документів, в яких відображається або посвідчується інформація, що має правове значення; планування та реалізація професійної діяльності на підставі нормативно-правових актів і етичних стандартів правничої професії; удосконалення методів та форм здійснення юридичної діяльності.
Компетенції і працевлаштування : Випускники спеціальності «Право» після завершення навчання мають перспективи працевлаштування на посадах, що вимагають вищої юридичної освіти: в органах державної виконавчої влади; в органах місцевого самоврядування; в судах загальної юрисдикції і спеціалізованих судах; в органах прокуратури; в органах Міністерства юстиції України; в системі нотаріату; в адвокатурі; в юридичних службах підприємств усіх форм власності; у державних та недержавних господарських структурах, податкових, аудиторських органах та органах державного управління.
Доступ до подальшого навчання : Зарахування на конкурсних засадах на навчання для здобуття ступеня магістра (081 - «Право»).
Форма навчання : денна, заочна.
Наукові активності здобувачів ОП Право
Наукові активності здобувачів ОП Право (завантажити, .pdf)
Наукові активності викладачів ОП Право
Монографії :
1. Larysa Udovyka, Hanna Hulievska The use of international law and European union law in formation of social responsibility and social partnership policy // Mechanisms of interaction between competitiveness and innovation in modern international economic relations: collective monograph / edited by M.Bezpartochnyi, in 4 Vol. / ISMA University. - Riga: «Landmark» SIA, 2017. - Vol. 1. - 232 p., P. 220-228.
Навчально-методичні посібники :
1. Гулєвська Г.Ю. Теорія держави та права. Навчально-методичний посібник. Запоріжжя, ЗІЕІТ, 2018.
2. Гулєвська Г. Ю. Бабенко Г. О. Основи римського цивільного права. Навчально-методичний посібник. Запоріжжя, ЗІЕІТ, 2020.
3. Гулєвська Г. Ю. Міжнародне публічне право. Навчально-методичний посібник. Запоріжжя, ЗІЕІТ, 2020.
4. Шеховцова Л. І. Кримінальне право: Загальна частина: навчальний посібник для підготовки здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра до складання єдиного фахового вступного випробування з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу для здобуття ступеня вищої освіти магістра за спеціальністю 081 «Право». Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2020. 142 с.
Статті у фахових виданнях :
1. Гулєвська Г. Ю. Норми «м’якого права» (soft law) у регулюванні міжнародних економічних відносин. Порівняльно-аналітичне право. 2017. № 3. С. 248-251 (Міжнародна наукометрична база даних «Index Copernicus International»).
2. Гулєвська Г. Ю. «М'які організації» (soft organizations) в архітектурі міжнародних економічних відносин: міжнародно-правовий аспект // Альманах міжнародного права. 2018. № 19. С. 32-35 (Міжнародна наукометрична база даних «Index Copernicus International»).
3. Yaroslav Sydorov, Iryna Drobush, Hanna Hulievska Agrarian business and human rights: International and national level. Amazonia Investiga. 2020. Vol 9 No 25. Р. 403-410 (входить до платформи Web of Science).
4. Гулєвська Г. Ю. Акти «м’якого права» у системі нормативного регулювання міжнародних торгівельних відносин: теоретичні та практичні аспекти. Правова держава. 2020. № 39. С.62-68 (Міжнародна наукометрична база даних «Index Copernicus International»).
5. Костроміна О. Г. Система цивільного захисту в Україні: етапи реформування та сучасний стан. Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. 2015. № 1. С.22-28.
6. Oleh Omelchuk, Liliia Shekhovtsova, Olesia Bodunova, Iryna Lukasevych-Krutnyk, Kateryna Yanishevska and Kateryna Plutytska, Criminal-Legal and Criminological Research of Illicit Trafficking in Narcotic Drugs and their Analogues with the use of Computer Technologies. International Journal of Management, 11 (6), 2020, pp. 728-738. http://www.iaeme.com/IJM/issues.asp?JType=IJM&VType=11&IType=6 (Scopus).
7. Шеховцова Л.І. Щодо моменту виникнення та закінчення кримінальної відповідальності. Порівняльно-аналітичне право. 2016. № 1. С. 322-325. (IndexCopernicus).
8. Шеховцова Л. І., Шеховцова Т.О. Проблеми кваліфікації діяння при ексцесі виконавця. Порівняльно-аналітичне право. 2017. № 1. С. 220-222.
9. Шеховцова Л. І., Єфіменко В.Г. Відповідальність за причетність до злочину: обіцяне неповідомлення про достовірно відомий підготовлюваний чи вчинюваний. Порівняльно-аналітичне право. 2017. № 4. С. 260-262.
10. Шеховцова Л. І. Використання гіпнозу як обставина, що обтяжує покарання. Порівняльно-аналітичне право. 2018. № 1. С. 295-298.
11. Шеховцова Л. І. Аналіз змін у кримінальному законодавстві щодо злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості. Порівняльно-аналітичне право. 2019. № 2. С. 219-221.
12. Шеховцова Л. І. Деякі проблемні питання призначення неповнолітнім таких видів покарань як штраф та громадські роботи. Вісник Запорізького національного університету (серія «Юридичні науки»). 2020.
Тези доповідей на конференціях та інші публікації (вибірково) :
1. Гулєвська Г. Роль та значення «м’якого права» (soft law) у міжнародному економічному праві // Традиції та новації юридичної науки: минуле, сучасність, майбутнє: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (м Одеса, 19 травня 2017 р.) у 2-ух. т. Т. 1 / відп. ред. О.Ульянова. – Одеса: Видавничий дім «Гельветика», 2017. 788 с. С. 356-358.
2. Гулєвська Г. Застосування норм м’якого права (soft law) у діяльності міжнародних економічних організацій як тенденція розвитку міжнародного права // Актуальні проблеми державно-правового розвитку України в контексті інтеграційних процесів: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 10-річчю Інституту управління та права ЗНТУ, м. Запоріжжя, 20 травня 2017 р. : в 2 т. / Редкол.: С. К. Бостан, Р. М. Максакова, Т. Є. Леоненко. – Т.2. – Запоріжжя: «Просвіта», 2017. 376 с. С. 309-311.
3. Гулєвська Г. Ю. До питання про «м’які організації» (soft organizations) у контексті міжнародно-правового регулювання економічних відносин // «Міжнародне право: de lege praeterita, instante, futura»: матеріали VII Міжнародної науково-практичної конференції, м.Одеса, 8 грудня 2017 року. - Одеса: Міжнародний гуманітарний університет, 2017. 200 с. С. 102-104.
4. Гулєвська Г. Ю. «Акти приватноправової уніфікації як прояв soft law у регулюванні міжнародних торгівельних відносин» // Матеріали Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Міжнародні відносини: історія, теорія та практика» (28 лютого 2019 року). – Суми: ФОП Цьома С.П., 2019. 224 с. С. 150-152.
5. Гулєвська Г. Ю. «До питання про норми soft law в міжнародному торгівельному праві» // Актуальні проблеми державотворення, правотворення та правозастосування: матеріали наук. семінару (Дніпро, 8 груд. 2018 р.). Дніпро: Дніпроп. держ. ун-т внутр. справ, 2019. 336 с. С. 54-56.
6. Удовика Л. Г. Гулєвська Г. Ю. Юридична глобалістика як міждисциплінарний науковий напрям: проблеми й перспективи розвитку // Закарпатські правові читання. Матеріали ХІ Міжнародної науково-практичної конференції (11-13 квітня 2019 р., м. Ужгород) / Ужгородський національний університет; За заг. ред. О. Я. Рогача, Я. В. Лазура, М. В. Савчина. Ужгород: РІК-У, 2019. С.192-199.
7. Гулєвська Г. Ю. Сидоров Я. О. Продовольча безпека України в контексті сучасних інтеграційних процесів: правові аспекти // Актуальні проблеми державно-правового розвитку України в контексті інтеграційних процесів: матеріали ІV-ої Міжнародної науково- практичної конференції (Запоріжжя, 18 травня 2019 р.) / Редкол.:С. К. Бостан, Р. М. Максакова, Т. Є. Леоненко. Дніпро: «ЛІРА ЛТД», 2019. 376 с. С. 209-211.
8. Гулєвська Г. Ю. Бізнес та права людини у контексті правового досвіду Європейського Союзу. Адаптація правової системи України до права Європейського Союзу: теоретичні та практичні аспекти: матеріали IV Всеукраїнської за міжнародною участю науково- практичної конференції (м. Полтава, 23-24 жовтня 2019 року): у 2-х ч. – Полтава: Россава, 2019. Ч.2. 166 с. С. 45-47.
9. Гулєвська Г.Ю. Роль ООН у становленні та розвитку міжнародно-правового регулювання відповідальності бізнесу у сфері прав людини // Матеріали Наукового круглого столу «ООН та Україна: 75 років разом задля людської гідності, миру та розвитку» м. Дніпро, 22 жовтня 2020 р.); укладач канд. юрид. наук., доц. Л. А. Філяніна. Дніпро, Університет митної справи та фінансів, 2020.
10. Бабенко Г. О. Шляхи подолання конкуренції норм при звільненні від кримінальної відповідальності та призначенні покарання неповнолітнім Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми державно-правового розвитку України в контексті інтеграційних процесів», присвяченій 10-річчю Інституту управління та права Запорізького національного технічного університету (ЗНТУ) на базі юридичного факультету Інституту управління та права ЗНТУ в День науки в Україні – 20 травня 2017 року. С. 10-13.
11. Бабенко Г. О. Звільнення від кримінальної відповідальності та призначення покарання неповнолітнім: проблема конкуренції норм. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Традиції та новації юридичної науки: минуле, сучасність, майбутнє» (до 20-річчя НУ ОЮА та 180-річчя Одеської школи права) 19 травня 2017 року в Національному університеті «Одеська юридична академія». С. 259-262.
12. Костроміна О. Г. Державне управління в Україні: сучасний стан та проблеми реформування. Розумовські зустрічі (Збірник наукових праць). Чернігів, 2017. № 4. С. 26-34.
13. Костроміна О. Г. Проблема забезпечення безпеки життєдіяльності в Україні. Актуальні проблеми державно-правового розвитку України в контексті інтеграційних процесів: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 10-річчю Інституту управління та права ЗНТУ, м. Запоріжжя, 20 травня 2017 р.: в 2 т. Т.1. Запоріжжя: «Просвіта», 2017. С. 174-175.
14. Костроміна О. Г. Ефективність системи безоплатної правової допомоги в Україні. Адаптація правової системи України до права Європейського Союзу: теоретичні та практичні аспекти: матеріали III Всеукраїнської за міжнародною участю науково-практичної конференції. м. Полтава, 25-26 жовтня 2018 р. Полтава: Россава, 2018. С. 174-175.
15. Костроміна О. Г. Реформа децентралізації в сфері національної безпеки України. Проблемы правового регулирования общественных отношений: теория, законодательство, практика: сб. материалов Межд. науч.-практ. конф. Брест, 23-24 нояб. 2018 г. Брест: Изд-во БрГУ имени А. С. Пушкина, 2019, С. 277-279.
16. Костроміна О. Г. Діяльність бізнесу в аспекті захисту прав людини. Проблемы правового регулирования общественных отношений: теория, законодательство, практика: сб. материалов Межд. науч.-практ. конф. Брест, 23-24 нояб. 2018 г. Брест: Изд-во БрГУ имени А. С. Пушкина, 2019, С. 425-427.
17. Костроміна О. Г. Особливості публічного адміністрування у сфері національної безпеки. Стан та перспективи реформування сектору безпкеки і оборони України: матеріали II Міжнародної науково-практичної конференції. м. Київ, 30 листопада 2018 р. Київ, 2018. С. 294-295.
18. Костроміна О. Г. Демократичний контроль і управління сектором безпеки і оборони. Актуальні проблеми державотворення, правотворення та правозастосування: матеріали наукового семінару. м. Дніпро, 8 грудня 2018 р. Дніпро, 2019. С. 62-63.
19. Костроміна О. Г. Щодо практики надання адміністративних послуг у Канаді. Міжнародні відносини: історія, теорія та практика: матеріали Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції. м. Суми, 28 лютого 2019 р. Суми, 2019. С. 162-164.
20. Костроміна О. Г. Реформа децентралізації в сфері надання адміністративних послуг. Розумовські зустрічі (Збірник наукових праць). Чернігів, 2019. № 6. С. 67-74.
21. Костроміна О. Г. Досвід побудови Національної гвардії Латвії. Адаптація правової системи України до права Європейського Союзу: теоретичні та практичні аспекти: матеріали V Всеукраїнської за міжнародною участю науково-практичної конференції (м. Полтава, 22 жовтня 2020 року). Полтава, 2020. С. 65-66.
22. Шеховцова Л. І. Гіпноз як вид психічного примусу та обставина, що обтяжує покарання. Правова освіта та правова наука в умовах сучасних трансформаційних процесів: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, м. Запоріжжя, 11 листопада 2017 року / за заг. ред. Т.О. Коломоєць. Запоріжжя: ЗНУ, 2017. С. 40-42.
23. Шеховцова Л. І. До питання про зміни у законодавстві щодо статевих злочинів. Запорізькі правові читання: матеріали Щорічної міжнародної науково-практичної конференції (м. Запоріжжя, 18 травня 2018 р.) / за заг. ред. Т.О. Коломоєць. Запоріжжя: ЗНУ, 2018. С. 70-73.
24. Шеховцова Л. І. Злочини, вчинені у стані сильного душевного хвилювання, та деякі суміжні склади злочинів: проблеми кваліфікації. Правова освіта та правова наука в умовах сучасних трансформаційних процесів: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, м. Запоріжжя, 9 листопада 2018 року / за заг. ред. Т.О. Коломоєць. Запоріжжя: ЗНУ, 2018. С. 40-43.
25. Шеховцова Л. І. Проблеми кваліфікації умисного вбивства матір’ю своєї новонародженої дитини. Запорізькі правові читання: матеріали Щорічної міжнародної науково-практичної конференції, м. Запоріжжя, 06 травня 2019 року / за заг. ред. Т.О. Коломоєць. Запоріжжя: ЗНУ, 2019. С. 106-109.
26. Шеховцова Л. І. Аналіз проблемних питань призначення штрафу та громадських робіт неповнолітнім. Запорізькі правові читання: матеріали Щорічної міжнародної науково-практичної конференції, м. Запоріжжя, 19–20 травня 2020 року / за заг. ред. Т.О. Коломоєць. – Запоріжжя: Видавничий дім «Гельветика», 2020. C. 256-258.
27. Тренінг з антипопропаганди для молоді: формування критичного мислення /Л. В.Жураковська, О. М. Маклюк, К. О. Шимкевич // Пропаганда vs контрпропаганда у медіа просторі: минуле, сучасне, майбутнє: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (Запоріжжя, 12 лютого 2018 р.) – Запоріжжя: Інтер-М, 2018. С. 17-42.
28. Шимкевич К. О. «Мости» примирення у боснійському суспільстві на початку 2000-х рр. // Актуальні проблеми історії і філософії у дослідженнях молодих учених: збірник тез учасників конференції молодих учених / за заг. ред. к.і.н., доцента Солошенко В. В.; ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України». Київ: Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України», 2019. С.39-44.
29. Шимкевич К. О. Проблеми югославських біженців та переселенців: чому не пускають додому // Спільне: журнал соціальної критики. 2016. № 10. С. 189-194.
30. Шимкевич К. О. Україна – не Югославія. Чому наша війна не схожа на їхню // Главком: інформаційне агентство. – 2017. – 6 березня (он-лайн публікація).
31. Шимкевич К. О. Досвід примирення: Сребрениця і Волинь / Блог Студій живої історії. – 4.07.2017 (он-лайн публікація).
32. Шимкевич К. О. Поточари: кантон мертвих, якого немає на карті // Главком: інформаційне агентство. 4 грудня 2019 (он-лайн публікація).
33. Шимкевич К. О. В Україні розмінування, якби влада не казала, що буде швидко, триватиме років 25-30 // Погляд. – 21 вересня. – 2019 (он-лайн публікація).
34. Шимкевич К. О. Діалог між Сербією та Косово – коментар експерта // Українські студії стратегічних досліджень. – 10 червня. – 2020 (он-лайн публікація).
35. Шимкевич К. О. Чого Болгарія хоче від Києва – коментар експерта // Українські студії стратегічних досліджень. – 21 травня. – 2020 (он-лайн публікація).
36. Шимкевич К., Олійник Ю. Створення районів для національних меншин – аналіз загроз // Українські студії стратегічних досліджень. – 22 червня. – 2020 (он-лайн публікація).
37. Шимкевич К. О. Balkans Crisis in the 1990s-early 2000s: Ecological and Technogenic Dimensions // Intermarium. – 27 July. – 2020 (он-лайн публікація).
38. Шимкевич К. О. Діалог Белград – Приштина. Версія 2020 // Інтермаріум. – 4 серпня. – 2020 (он-лайн публікація).
39. Шимкевич К. О. Антиурядові протести у Болгарії // Інтермаріум. – 7 серпня. – 2020 (он-лайн публікація).
40. Шимкевич К. О. Чи відпустить Сербія Косово: результати досліджень // Інтермаріум. – 12 серпня. – 2020 (он-лайн публікація).
41. Шимкевич К. О. Перемовини Косово та Сербії: ніякого конструктиву та нові гравці // Інтермаріум. – 19 серпня. – 2020 (он-лайн публікація).
Тренінги, семінари та інші наукові та науково-практичні заходи
Під керівництвом Бабенко Г. О. :
1. Семінар «Проблеми кваліфікації злочинів у сфері службової діяльності» (20.05.2017).
2. Регіональна конференція «Право &Бізнес» (27.04.2018).\
3. Участь в семінарі щодо правил адвокатської етики, гарантій адвокатської діяльності та новел законодавства (16.06.2018).
4. Майстер-клас «Керуючий партнер юридичної фірми» (18.08.2018).
5. Семінар «Ratio decidendi, як запорука надання ефективної правничої допомоги. Нестандартні тактичні прийоми захисту по корупційним справам» (29.09.2018).
6. Навчальний семінар «Врегулювання спорів за участю судді» (25.01.2019).
7. Онлайн-вебінар «Роль і місце Конвенції в системі захисту прав людини. Практичні кейси розгляду справ Європейського суду з прав людини» (11.05.2019).
8. Семінар «Доступність правосуддя у цивільних справах: практика ЄСПЛ та український контекст» (25.05.2019).
9. Семінар "Етичні аспекти поведінки адвоката. Відносини адвоката з клієнтами в аспекті дисциплінарної практики" (20.08.2019).
10. Тренінг «Медіація: нові горизонти та можливості для адвоката» (26.05.2019).
11. Міжнародний Бізнес Форум «Level Up Ukraine 2020» (21.02.2020).
12. Семінар "Сімейні спори: тенденції 2020» (20.05.2020).
13. Семінар "Адвокат як суб’єкт первинного фінансового моніторингу: організаційний та етичний аспекти» (21.05.2020).
14. Тренінг "Дотримання етичних стандартів та запобігання конфлікту інтересів у відносинах адвоката і судді" (29.05.2020).
15. Семінар "Міжнародний комерційний арбітраж та діяльність Лондонського міжнародного третейського суду» (01.06.2020).
16. Семінар "Актуальні питання застосування трудового законодавства у зв'язку з карантинними обмеженнями" (15.06.2020).
17. Тренінг «Конфлікти та шляхи їх вирішення» (09.10.2020).
18. Навчальний курс «Побудова системної юридичної фірми» (05.10.2020 – 23.10.2020).
Під керівництвом Гулєвської Г. Ю. :
1. І Харківський міжнародний юридичний форум «Право та проблеми сталого розвитку у глобалізованому світі», 3-6 жовтня 2017 рік, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, м. Харків: (участь у Відкритій лекції «Глобалізація та право: виклики сучасності» // Б’ярн Мелкевік, доктор права, почесний професор університету Лаваля (Квебек, Канада), 4 жовтня 2017 року; участь у Круглому столі «Відповідальність бізнесу у сфері прав людини: досвід країн Вишеградської четвірки для України» (Сертифікат, 4 жовтня 2017 року).
2. ІІ Харківський міжнародний юридичний форум, НЮА ім. Ярослава Мудрого, м.Харків, Участь у Панельній дискусії "Бізнес і права людини: імплементація Україною керівних принципів ООН", (Сертифікат 25.09.2018 р.); участь у Панельній дискусії "Право і безпека у контексті європейської та євроатлантичної інтеграції" (Сертифікат 27.09.2018 р.).
3. Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 25-річчю УАМП «Розвиток науки і практики міжнародного права» та Міжнародно-правові читання присвячені пам’яті Олександра Задорожнього, ІМВ КНУ ім.Шевченка, м.Київ, 22.06.2018р. (тема доповіді: «До питання про вплив глобального громадянського суспільства на міжнародне економічне право».
4. VII Міжнародний форум з практики Европейського суду з прав людини, м. Львів, ОБСЕ, ЛНУ ім. І.Франка (Сертифікат 16- 17.11.2018 р.).
5. Семінар-практикум «Гендерна дискримінація: ідентифікація та механізм надання правової допомоги», м.Запоріжжя, 14.08.2019 р.
6. Навчання у Програмі «Гендерна рівність та права жінок» в рамках проекту USAID «Формування гендерно-чутливого студентського юридичного середовища» м.Львів (Сертифікат 05.12.2019 р).
7. Міжнародна науково-практична конференція «Нормативна сила Європейського Союзу» 29-30 травня 2020 р., Центр досконалості Жана Моне, ІМВ КНУ ім.Т.Г.Шевченка, м.Київ (Тема доповіді: «Відповідальність бізнесу у сфері прав людини у світлі європеїзації національного законодавства»).
8. IV Харківський міжнародний юридичний форум 25.09.2020р. Публічна дискусія «Людська гідність та гендерна рівність: конституційні метаморфози», м. Харків (Сертифікат учасника 25.09.2020 р.).
9. IV Харківський міжнародний юридичний форум. Серія заходів «Бізнес та права людини» 23-25.09.2020, м. Харків (Сертифікат учасника 25.09.2020 р.).
10. Організація та участь у Круглому столі «Права людини в Україні в контексті світового досвіду: минуле, сучасне, майбутнє» (Тема доповіді: «Розробка сучасної концепції прав людини під час прийняття Загальної Декларації прав людини»), ЗІЕТ, м. Запоріжжя, 8 грудня 2017 року.
11. Організація та проведення Правового турніру «Я маю право. Я зобов’язаний» (тема: «Права людини: міжнародний та національний рівень») Запоріжжя, лютий 2018 року, ЗІЕІТ.
12. Міжнародний форум Інтеграції та Кооперації «InCo Forum 2018»Панельна дискусія «Міжнародна технічна допомога для розвитку бізнесу та громад». 12.10.2018 р., м. Запоріжжя.
13. Інтерактивна дискусія в рамках всесвітньої кампанії «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства» проведена СММ ОБСЄ м. Запоріжжя, 10.12.2018 р.
14. Прецедентний випадок: чи все таки він існує? 25.02.2019 р., Київ, Legal High School Discussion Hub.
15. Регіональна конференція: «Євроінтеграція: сила можливостей» 8 квітня 2019 р., м. Запоріжжя.
16. Презентація видання «Становлення теоретичних засад порівняльно-правових досліджень у другій половині XVIII- першій третині XIX ст.», Інститут держави та права НАН України ім. В. Корецького, м. Київ, 13.05.2019 р.
17. Форум на тему підсилення ролі громадян у процесі реформування країни «Галерея реформ», Смарт-Медіа, Запорізька Рада Реформ, м. Запоріжжя, 8.12.2019 р.
18. Участь у Публічному форумі «Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами» (NDI, ЦППР, Інститут «Республіка», РПР), 16.12.2019 р.
19. Презентація навчально-методичного курсу «Гендерна рівність та права жінок» в рамках Програми USAID «Нове правосуддя» , 13.02.2020 р.м. Київ, Національна асоціація адвокатів України.
20. Майстер-клас судді Європейського суду з прав людини Ганни Юдківської «Свобода слова проти захисту репутації: як відшукати справедливий баланс. Погляд ЄСПЛ», 11.11.2020р. (он-лайн захід).
21. Участь у Публічних обговореннях на місцевому рівні «Антикорупційна стратегія на 2020-2024 р.р.Справедливий Суд.» м. Запоріжжя, 18.11.2020р. (он-лайн).
22. Участь у проекті «Свідомий вибір до органів місцевого самоврядування 2020 р.» (Школа політичних студій НАУкМА, Виборча Рада UA) серпень – листопад 2020 р.
Під керівництвом Костроміної О. Г. :
1. Організація та проведення Правового турніру «Я маю право. Я зобов’язаний». ЗІЕІТ, Запоріжжя, лютий 2018 року.
Під керівництвом Косяка О. В. :
1. Семінар на тему: Дії захисника у кримінальному проваджені, які потребують судово-медичної експертизи. 17.11.2016р. Сертифікат ради адвокатів Дніпропетровської області ДП №2016/122.
2. Актуальні питання адміністративного судочинства. Сертифікат національної асоціації адвокатів України АА №024800 від 17.09.2016 р.
3. Участь у конкурсі «Практика: Екологічне право». Диплом «Адвокат року 2017».
Під керівництвом Шимкевич К. О. :
1. Методичний семінар для вчителів історії «Зневажений геноцид». Доля ромів у зоні німецької окупації України під час Другої світової війни, 30.09.2019, Український центр вивчення Голокосту, Національний музей історії України у Другій світовій війні, Київ.
2. Науково-практичний семінар «Time to Remember», 26.09-29.09.2019 Молодіжна агенція адвокації ромської культури «Арка», Міжнародний Фонд «Відродження», Фонд Рози Люксембург, Київ.
3. Міжнародний освітньо-комеморативний захід "Dikh he na Bister" ("Дивись і не забувай"), 28.07.-4.08.2019), Краківський університет, Краків, Польща.
4. Літня школа Summer School «Security in Danger – Safety at Risk», 19.-21.06.2017, Дипломатична академія України при МЗС України, Київ (сертифікат).
5. Практичний семінар у рамках проекту «Студії живої історії», 01.-07.05.2017, Громадська організація «Інша освіта/Insha Osvita», GIZ, Бердичев, - практичний семінар «Поліетнічна ідентичність України: сила чи слабкість; у рамках проекту «Студії живої історії», 25.03-01.04.2017, Громадська організація «Інша освіта/Insha Osvita», GIZ, Червоноград.
6. Тренінг від «Школи волонтерів», 25-27.11.2016, ВГО «Поруч», м. Запоріжжя (сертифікат).
7. Тренінг «Школа діалогу та комунікації» (у рамках проекту «Сприяння соціальному діалогу»), 08-09.11. 2016, Український національний центр політичний досліджень, Національний фонд підтримки демократії (NED), м. Київ (сертифікат).
8. Семінар «Інтеграція та загальнонаціональний діалог – наукові підходи, моделі та існуючий міжнародний досвід» (у рамках програми Східного партнерства «Меншини та етнополітичні питання: Білорусь – Молдова – Україна»), 31.10-01.11.2016, European Centre for Minority Issues, Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, м. Київ.
9. Літня школа Summer School «Security in Danger – Safety at Risk», 15-17.06.2016, Дипломатична академія України при МЗС України, Київ (сертифікат).
10. Forum for Young Professionals “Europe Lab”, 20.07-24.07, 2016, Zagreb, Vukovar, Croatia.
11. International Multiplier Training: Intercultural Learning, Non Violent Communication/Peace Education and Conflicts, 20.07 – 26.07.2015, Pustomyty, Lviv region, Ukraine.
Завідувачка кафедри: Гарант ОПП «Право», к.ю.н., доц., доцентка кафедри Гулєвська Ганна Юріївна
E-mail: a.gulevska(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : Автор понад 60 друкованих наукових публікацій, неодноразово брала участь у міжнародних науково-практичних заходах.
Членкиня Української асоціації міжнародного права, регіональна координаторка Всеукраїнської асоціації жінок-юристок України «ЮрФем», співпрацює з низкою неурядових організації, експертка Коаліції громадських об’єднань «Запорізька Рада Реформ», має практичний досвід роботи в органах нотаріату.
Коло наукових інтересів : міжнародне право, м’яке право у міжнародному економічному праві, право ЄС, міжнародний та національний захист прав людини, права людини та бізнес, фемінізм в праві.
Викладає такі дисципліни : теорія держави та права, міжнародне публічне право, міжнародних захист прав людини, міжнародне приватне право, гендерна рівність та права жінок.
Викладачі кафедри
К.ю.н., доц., доцентка кафедри Костроміна Олена Георгіївна
Адреса : вулиця Кияшка, 16Б, кім. 105 Запоріжжя, Запорізька область, Україна, 69041
Телефон : (061) 239-90-01
E-mail : o.kostromina(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : Автор понад 20 друкованих наукових публікацій, неодноразово брала участь у міжнародних науково-практичних конференціях. Має практичний досвід роботи в органах внутрішніх справ.
Викладає такі дисципліни : адміністративне право, адміністративна відповідальність, адміністративне судочинство, кримінальний процес.
К.ю.н., доцентка кафедри Бабенко Ганна Олексіївна
E-mail : a.babenko(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : Автор понад 10 друкованих наукових публікацій. Бере активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях.
Має досвід роботи юристом на державній службі. З 2015 року займається індивідуальною адвокатською практикою. З березня 2020 року є керівником адвокатського об’єднання «БІ ЕНД ДЖИ ПАРТНЕРС».
Викладає такі дисципліни : судоустрій України та альтернативне вирішення спорів, цивільний процес.
К.ю.н., доц., доцентка кафедри Шеховцова Лілія Ігорівна
Основні наукові досягнення : Автор понад 30 друкованих наукових публікацій, неодноразово брала участь у міжнародних науково-практичних конференціях.
Викладає такі дисципліни : кримінальне право, кримінально-правовова кваліфікація, правоохоронні та правозахисні органи, кримінально-виконавче право, кримінологія.
К.і.н., доцентка кафедри Шимкевич Катерина Олександрівна
E-mail : k.shimkevich(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : Автор 36 наукових публікацій, зокрема й міжнародних. Брала участь у понад 50 міжнародних, всеукраїнських та регіональних конференціях, семінарах та круглих столах.
Бере участь у реалізації різноманітних проектів, грантів, соціологічних опитуваннях, зокрема: створення карти «Асиметрія пам’яті» у рамках проекту «Розуміючи Волинь: між міфом та амнезією»; розробка фільму-лекції «Розуміючи Волинь: між міфом та амнезією» у рамках проекту «Студії живої історії» (фільм викладений у вільний доступ); участь у проекті «Жінка в АТО: свідок, учасниця, жертва», що реалізується Запорізьким науковим товариством імені Якова Новицького (Запоріжжя, Україна) та Канадським інститутом українських студій (Альберта, Канада) тощо.
Здійснює керівництво Аналітичним центром балканських досліджень Ex-Yu (ФБ-група, блог та сайт, підготовка аналітичних матеріалів та оглядів).
У 2019 році отримала три авторських свідоцтва: 1 – одноособове; 2 – у співавторстві.
Дослідниця у сфері історичних та політичних наук, членкиня Запорізького наукового товариства імені Я. Новицького (Запоріжжя), керівниця Аналітичного центру балканських досліджень, аналітикиня, фрілансерка.
Викладає такі дисципліни : історія України та української культури, історія держави та права України, історія держави та права зарубіжних країн, політико-правові системи.
К.н.д.у., доцент кафедри, керівник групи забезпечення спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування Бабич Олександр Борисович, внутрішній сумісник
E-mail: o.babych(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : Автор понад 30 друкованих наукових публікацій. Бере участь у міжнародних науково-практичних конференціях.
Коло наукових інтересів : державно-правовий механізм захисту інтелектуальної власності в Україні.
Викладає такі дисципліни : менеджмент, менеджмент організації, державне та регіональне управління, публічне адміністрування, управління проектами.
К.філос.н., доц., доцент кафедри Манжура Володимир Іванович
E-mail : v.manzhura(a)econom.zp.ua
Викладає такі дисципліни : філософія, етика та доброчесність в правничій професії, юридична логіка, риторика юриста, філософія права.
К.ю.н., доцент кафедри права Косяк Олег Володимирович
Основні професійні досягнення : Адвокат, Голова Криворізького міського Комітету по боротьбі з корупцією і порушенням прав громадян, член Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.
Викладає такі дисципліни : господарське право та процес, криміналістика.
К.ю.н., доц., доцентка кафедри Губрієнко Олена Миколаївна
Викладає такі дисципліни : фінансове право, трудове право та право соцзабезпечення.
Д.е.н., проф., професор кафедри Павленко Ірина Ігорівна, внутрішній сумісник
E-mail : i.pavlenko(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : має наукові публікації. Бере участь у міжнародних науково-практичних конференціях.
Викладає такі дисципліни : європейські стандарти належного врядування, публічне управління ЗЕД, проектно-орієнтована діяльність в публічному управлінні.
К.е.н., доц., доцент Власенко Лев Валерійович, внутрішній сумісник
E-mail : l.vlasenko@econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : автор понад 20 друкованих наукових публікацій, неодноразово брав участь у міжнародних науково-практичних заходах.
Коло наукових інтересів : економічна безпека, міжнародна економіка, міжнародна торгівля, співробітництво України та Китаю, економіка країн Азії.
Викладає такі дисципліни : економічна теорія (політекономія, макроекономіка), місцеве самоврядування та комунікації в ПУА.
Старший викладач кафедри Абрасімова Олена Петрівна, внутрішній сумісник
E-mail : e.abrasimova(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : має наукові публікації. Бере участь у міжнародних науково-практичних конференціях.
Викладає такі дисципліни : українська мова за професійним спрямуванням.
Старший викладач кафедри Шклярова Олена Олексіївна, внутрішній сумісник
E-mail : o.shklyarova(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : має наукові публікації. Бере участь у міжнародних науково-практичних конференціях.
Викладає такі дисципліни : українська мова за проф.спрямуванням.
Старший викладач кафедри Мосур Віталій Анатолійович, сумісник
Основні професійні досягнення : Адвокат, що працює за призначенням Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Запорізькій та Донецькій областях.
Викладає такі дисципліни : кримінальний процес (практичні заняття).
Викладачка кафедри Котляр Анна Ігорівна, сумісник
Основні професійні досягнення : Приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу.
Викладає такі дисципліни : цивільне та сімейне право (практичні заняття).
Викладач кафедри Охота Олена Миколаївна, сумісник
E-mail : o.okhota(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : має наукові публікації. Бере участь у міжнародних науково-практичних конференціях.
Викладає такі дисципліни : українська мова за проф.спрямуванням.
Назва освітнього компонента | Вид компонента | Поле для завантаження |
ОК 01 Історія України та української культури | навчальна дисципліна | b081ok01.pdf |
ОК 02 Українська мова ( за професійним спрямуванням) | навчальна дисципліна | b081ok02.pdf |
ОК 03 Екологія | навчальна дисципліна | b081ok03.pdf |
ОК 04 Економічна теорія (політична економія) | навчальна дисципліна | b081ok04.pdf |
ОК 05 Соціально-психологічний розвиток особистості | навчальна дисципліна | b081ok05.pdf |
ОК 06 Інформаційні системи і технології ( в галузі) | навчальна дисципліна | b081ok06.pdf |
ОК 07 Етика та доброчесність в правничій професії | навчальна дисципліна | b081ok7.pdf |
ОК 08 Філософія | навчальна дисципліна | b081ok08.pdf |
ОК 09 Іноземна мова ( за професійним спрямуванням) | навчальна дисципліна | b081ok09.pdf |
ОК 10 Теорія держави та права | навчальна дисципліна | b081ok10.pdf |
ОК 11 Історія держави та права зарубіжних країн | навчальна дисципліна | b081ok11.pdf |
ОК 12 Історія держави та права України | навчальна дисципліна | b081ok12.pdf |
ОК 13 Основи римського цивільного права | навчальна дисципліна | b081ok13.pdf |
ОК 14 Конституційне право та процес | навчальна дисципліна | b081ok14.pdf |
ОК 15 Адміністративне право | навчальна дисципліна | b081ok15.pdf |
ОК 16 Цивільне та сімейне право (Частина I) | навчальна дисципліна | b081ok16.pdf |
ОК 17 Кримінальне право ( Частина I) | навчальна дисципліна | b081ok17.pdf |
ОК 18 Курсова робота з дисципліни "Кримінальне право (Частина І)" | курсова робота (проект) | b081ok18.pdf |
ОК 19 Судоустрій України та альтернативне вирішення спорів | навчальна дисципліна | b081ok19.pdf |
ОК 20 Адміністративна відповідальність | навчальна дисципліна | b081ok20.pdf |
ОК 21 Адміністративне судочинство | навчальна дисципліна | b081ok21.pdf |
ОК 22 Трудове право та право соціального забезпечення | навчальна дисципліна | b081ok22.pdf |
ОК 23 Фінансове право | навчальна дисципліна | b081ok23.pdf |
ОК 24 Цивільний процес | навчальна дисципліна | b081ok24.pdf |
ОК 25 Кримінальне право (Частина ІІ) | навчальна дисципліна | b081ok25.pdf |
ОК 26 Цивільне та сімейне право (Частина ІІ) | навчальна дисципліна | b081ok26.pdf |
ОК 27 Курсова робота з дисципліни "Цивільне та сімейне право (Частина ІІ)" | курсова робота (проект) | b081ok27.pdf |
ОК 28 Кримінальний процес | навчальна дисципліна | b081ok28.pdf |
ОК 29 Екологічне право | навчальна дисципліна | b081ok29.pdf |
ОК 30 Міжнародне публічне право | навчальна дисципліна | b081ok30.pdf |
ОК 31 Курсова робота з дисципліни " Міжнародне публічне право" | курсова робота (проект) | b081ok31.pdf |
ОК 32 Міжнародний захист прав людини | навчальна дисципліна | b081ok32.pdf |
ОК 33 Філософія права | навчальна дисципліна | b081ok33.pdf |
ОК 34 Міжнародне приватне право | навчальна дисципліна | b081ok34.pdf |
ОК 35 Гендерна рівність та права жінок | навчальна дисципліна | b081ok35.pdf |
ОК 36 Основи права Європейського Союзу | навчальна дисципліна | b081ok36.pdf |