Про кафедру
Місія кафедри : Задовольняти потреби регіону в підготовці високопрофесійних фахівців, які здатні адаптувати «західний» та «східний» досвід до умов України та реалізувати намір інтегруватися до системи міжнародних економічних відносин; забезпечувати фундаментальними, професійними знаннями, сучасними навичками і необхідними компетенціями здобувачів вищої освіти - потенційних висококваліфікованих фахівців з лідерськими амбіціями, здатних компетентно застосовувати моделі та положення сучасної міжнародної економіки для конкурентоспроможного розвитку регіону і національної економіки в умовах глобалізації та інтеграції України до світового економічного простору; готувати соціально-відповідальних висококваліфікованих фахівців у сфері маркетингу відповідно до потреб ринку праці в умовах євроінтеграції шляхом використання творчих та інноваційних підходів до навчання та роботи, формуючи при цьому високоосвічену, соціально-відповідальну верству українського суспільства, яка, на підставі отриманих знань, буде компетентна здійснювати професійну діяльність та якісні трансформації в економіці держави та поза її межами.
Спеціальності кафедри
Студенти, що навчаються на спеціальності «Міжнародні економічні відносини» отримують необхідні теоретичні знання та практичні навички роботи в умовах міжнародних ринків, знання специфіки зовнішньоекономічних відносин і особливостей здійснення міжнародної діяльності. В сучасному світі в умовах масштабної транснаціоналізації та глобалізації, присутність на вітчизняному ринку зарубіжних компаній та представництв стає все більш широкою. Цим обумовлено постійне зростання інтересу до вивчення міжнародних економічних відносин, форм і методів участі вітчизняних підприємств у сфері зовнішньоекономічних зв'язків, поза якими неможливе як ефективне функціонування будь-яких соціально-економічних систем, так і створення в Україні ефективної і динамічної моделі ринкової економіки. Спеціальність «Міжнародні економічні відносини» є однією з основних спеціальностей, що готує фахівців для професійної економічної діяльності на міжнародному рівні, попит на яких стрімко зростає. Фахівець з міжнародних економічних відносин має конкурентні переваги та широкі можливості вибору місця майбутнього працевлаштування, виходячи з власних бажань та наявної кон'юнктури на ринку праці. Робота в сфері міжнародних економічних відносин є і залишатиметься перспективною, а галузь має тенденцію до динамічного розвитку та об'єктивно-необмежуваного поля діяльності, яка передбачає постійність зв'язків в межах економічної, політичної та культурної співпраці з представниками інших країн світу.
Студенти, що навчаються на спеціальності «Облік та оподаткування» отримують необхідні фундаментальні знання з організації бухгалтерського обліку, аналізу, оподаткування і аудиту діяльності підприємств і організацій різних форм власності, видів економічної діяльності та масштабів. В сучасних умовах облік і аудит як так звана «мова бізнесу» є невід'ємними інструментами управління, підвищення ефективності господарювання, оскільки забезпечують власників, управлінців, фахівців інформацією про економічні процеси і явища, ресурси та ефективність їх використання у всіх секторах економіки. Спеціальність «Облік і оподаткування» є однією із найбільш популярних спеціальностей економічного спрямування, універсальною й професійно спрямованою до сучасних вимог на ринку праці у підготовці фахівців у сфері знань і навичок обліково-аналітичної, контрольно-ревізійної, податкової та аудиторської діяльності, забезпечення фінансово-інвестиційної стабільності підприємств та інших суб’єктів господарювання, у тому числі у бюджетній та банківських сферах. Спеціальність «Облік і оподаткування» – це найбільш приваблива економічна спеціальність для тих, хто хоче зрозуміти загальні принципи формування економічної інформації, яка використовується для управління підприємствами, організаціями, установами. Жодне підприємство будь-якої форми власності на сьогоднішній день не може обійтися без послуг висококваліфікованого фахівця з бухгалтерського обліку, а сучасний ринок праці вимагає підготовлених бухгалтерів, які можуть здійснювати традиційні облік, аналіз, контроль та аудит, зосереджуючись на проблемі збереження активів підприємства, а й впроваджувати стратегічні заходи для підвищення ефективності розвитку підприємства в майбутньому, вести податковий облік з точки зору оптимізації податкових розрахунків та надавати податкові консультації, постійно при цьому розвивачись і удосконалюючись відповідно до змін в економіці та законодавстві.
Студенти, що навчаються на спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» отримують ґрунтовні знання з економічної теорії, теорії фінансів і банківської справи, світової економіки і міжнародних економічних відносин, менеджменту і маркетингу, прогнозування і планування в умовах ринку, ціноутворення і статистики, бухгалтерського обліку, аудиту і економічного аналізу. Це дозволить майбутнім фахівцям з фінансів, банківської справи та страхування оволодіти практичними прийомами і методами управління фінансами підприємств реальної економіки та фінансового сектору, органів місцевого самоврядування, управляти коштами фондів страхування; знати сучасну систему оподаткування та фінансове право, проводити оцінку вартості майна і бізнесу, складати та аналізувати інвестиційні проекти, діагностувати фінансовий стан підприємства і здійснювати антикризове управління; системно застосовувати управлінські та аналітичні навички для оцінки фінансового стану підприємств та організацій, бюджетування та прогнозування, контролю над витрачанням грошових коштів та розробки заходів з мінімізації ризиків. «Фінанси, банківська справа та страхування» – єдина економічна спеціальність, що цілеспрямовано готує фахівців для роботи у фінансових установах (банківські установи, страхові компанії тощо) та фінансових службах підприємств та організацій різних форм власності (представники малого та середнього бізнесу, великі бізнес-структури, сільські та міські ради, районні та обласні державні адміністрації та ін.), а професія фінансиста є і залишатиметься однією із найбільш престижних та високооплачуваних у світі.
Студенти, що навчаються на спеціальності «Маркетинг», отримують хороший старт до успішного працевлаштування та професійного росту. Система підготовки майбутніх фахівців спрямована на отримання базових знань і практичного досвіду за обраною спеціальністю, на розвиток аналітичних здібностей студентів, їх творчого потенціалу і вміння генерувати ідеї, комунікабельності і уважності, відповідальності і стресостійкості. Студенти отримують масу можливостей, які тільки й чекають того моменту, коли вони зважаться їх використовувати. Сучасний маркетинг – це не лише інструмент досягнення успіху підприємцем, це запорука формування задоволеного споживача, а маркетолог – це ключова фігура успішного бізнесу, стратег і тактик на ринковому «полі бою». Маркетологам завжди є до чого прагнути і куди рости. Фахівці з маркетингу потрібні на кожному підприємстві будь-якої сфери діяльності. Якщо ви прагнете до кар’єрного росту, то вам точно слід вибрати професію маркетолога – одну з найперспективніших, модних, престижних та високооплачуваних професій, яка користується і буде продовжувати користуватися попитом на ринку праці.
Основні напрямки діяльності кафедри
Кваліфікація, що присвоюється : Бакалавр зі спеціальності «Міжнародні економічні відносини», Бакалавр зі спеціальності «Маркетинг».
Рівень кваліфікації : Бакалавр.
Спеціальні вимоги до зарахування : Немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу.
Знання : Студенти, що навчаються за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини», засвоюють цілий комплекс знань для успішної побудови професійної кар'єри в обраній сфері професійній діяльності, зокрема: освоєння повного спектру загальних економічних дисциплін: основ економічної теорії, макро- та мікроекономіки, економіки підприємства, менеджменту, маркетингу, менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, основ обліку та аудиту та інших; вивчення спеціальних дисциплін, які безпосередньо пов'язані з характером міжнародних економічних відносин: теорія міжнародних відносин, дипломатична та консульська служба, протокол, етикет, міжнародна інформація й інформаційно-аналітична діяльність, економіко-математичне моделювання світогосподарських процесів, міжнародні фінанси, міжнародна торгівля, інвестування тощо; навички експертно-аналітичного напряму, наукової-практичної роботи; володіння іноземними мовами.
Студенти, що навчаються за спеціальністю «Маркетинг», отримують знання з цілого комплексу напрямків, який включає як формування економічного способу мислення шляхом засвоєння фундаментальних основ економіки, менеджменту, соціології, психології тощо, так і засвоєння знань з дисциплін за профілем спеціальності, зокрема сутності маркетингу, маркетингових комунікацій та їх основних видів і складових, функцій та рушійних чинників успішної маркетингової діяльності, умов та факторів ефективного застосування маркетингу, принципів формування маркетингової служби та особливостей процесу управління нею, сутності маркетингової стратегії продукту чи послуг та її основних складових, основних етапів процесу створення та просування товару-новинки та можливих ризиків, пов'язаних з виходом товару-новинки на ринок, основних засад реклами і PR та принципів просування товарів і послуг на ринку та інші.
Вміння і навички : Студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» набувають знань, вмінь та практичних навичок безпосередньо в галузі економічної діяльності і міжнародних відносин, засвоюючи при цьому ключові аспекти суміжних наук (політичних, соціальних тощо), опановують прикладні аспекти економіко-математичного моделювання господарських процесів, оволодівають методами розрахунку, аналізу та моделювання бізнес-процесів на міжнародному рівні, аналізу трендів на товарних, фінансових та інвестиційних міжнародних ринках, особливостей оформлення зовнішньоекономічних контрактів та інше.
Студенти спеціальності «Маркетинг» набувають знань, вмінь та практичних навичок із застосування маркетингових комунікацій як для просування продукції та послуг до споживачів і користувачів, так для переконання клієнтів та укладання з ними взаємовигідних договорів і домовленостей; прийняття економічно обґрунтованих рішень при плануванні маркетингових комунікацій; моделювання поведінки потенційного покупця чи користувача на ринку товарів і послуг під впливом різних факторів; ефективного використання засобів і методів рекламування продукції, просування брендів і торгових марок на ринку; знаходження оптимальних шляхів і методів підвищення іміджу підприємства та створення власного привабливого іміджу; оцінювання і підвищення прямого та непрямого впливу маркетингових комунікацій на цільову аудиторію. Це дозволить розвинути комунікативні навички, а також навчить спілкуватися, викликати прихильність до себе, правильно презентувати себе, що допоможе не тільки в професійній діяльності, а й в повсякденному житті.
Компетенції і працевлаштування : Випускники спеціальності «Міжнародні економічні відносини» завдяки циклу дисциплін професійної та практичної підготовки мають одночасно декілька перспективних напрямів працевлаштування. Зазвичай, це напрям професійної роботи «економіста-міжнародника» з широким переліком посад, зокрема, економіст в галузях міжнародної та зовнішньої торгівлі, у фінансовому секторі, страхуванні, операціях з нерухомістю, секторі економічних досліджень та розробок, в сфері міжнародного бізнесу (фахівець-аналітик з дослідження товарного ринку, фінансового ринку, ринку послуг, в тому числі IT-бізнесі); менеджер зовнішньоекономічної діяльності та інших видів економічної діяльності. Інший напрям передбачає працевлаштування в галузі міжнародних відносин та державного регулювання зовнішньоекономічних процесів, а саме: дипломатичний агент, дипломатичний представник, експерт із зовнішньополітичних питань, консультант із зовнішньоекономічних питань, аналітик-референт, торгівельний представник, дослідник в галузі зовнішньоекономічних зв'язків, викладач вищих навчальних закладів тощо.
Випускники спеціальності «Маркетинг» завдяки циклу дисциплін професійної та практичної підготовки можуть успішно працювати на підприємствах різних організаційних форм незалежно від галузевого спрямування, а також в численних організаціях та установах: промислових, посередницьких та торговельних підприємствах, банках і страхових компаніях, біржах (товарних, валютних, фондових, цінних паперів), інвестиційних та рекламних компаніях, консалтингових фірмах, агенціях з надання аналітично-дослідницьких послуг тощо.
Доступ до подальшого навчання : Зарахування на конкурсних засадах на навчання для здобуття ступеня магістра (292 - «Міжнародні економічні відносини», 075 - «Маркетинг»).
Форма навчання : денна, заочна
Наукові дослідження
Напрямки наукових досліджень кафедри : кафедра виконує наукові дослідження з проблем розробки та створення вільних економічних зон, зовнішньоекономічної діяльності підприємств регіону, визначення техніко-економічного потенціалу регіону, стратегічних напрямків та пріоритетів розвитку управління організаціями на міжнародному ринку товарів та послуг у сучасних умовах; методологічних й теоретико-методичних основ розвитку глобальної економіки та міжнародної торгівлі; управління міжнародною конкурентоспроможністю суб'єктів МЕВ; організаційно-економічних механізмів та інструментів управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємств тощо. Певні напрямки наукової діяльності кафедри спрямовані на розробку питань відносно оптимізації та підвищення ефективності функціонування суб'єктів МЕВ; механізмів функціонування глобальної економіки; підвищення конкурентноздатності суб'єктів МЕВ; наукові дослідження за напрямком «Інноваційний фінансовий менеджмент: механізми, моделі та методи».
На кафедрі сформовано наукову школу д.е.н., професора Мокія А.І. зі зміцнення економічної безпеки в процесі управління зовнішньоекономічними зв'язками та дослідження конкурентних маркетингових стратегій розвитку підприємницького потенціалу України в глобальному економічному просторі.
Науково-практичні заходи : члени кафедри активно приймають участь у науково-практичних заходах, що провадяться ЗІЕІТ та поза його межами.
Щорічно колектив кафедри залучає студентів до участі у Всеукраїнських та міжнародних конференціях та інтернет-конференціях.
Публікації (за останні 5 років)
Монографії :
1. Гнєушева В.О., Юдіна С.В., Гуржий Т.О. Підходи до регулюваннфінансовх ресурсів домогосподарств: монографія. – Камянське: ДДТУ, 2021. – 234 с.
2.Жерліцин Д.М. Економічна система України: проблеми та особливості перехідного періоду. Фінанси суб`єктів господарювання.Фінансово-економічна грамотність: Підручник: у 2 частинах. Частина 1.: Основи національної економіки, економіки регіонів та фінансової системи України./ авт. кол.; за редакцією д-ра екон. наук, проф. Жихор О.Б., д-ра екон. наук, проф. Димченко О.В. – К.: Кондор, 2017. –– 1024
3. Гнєушева В.О. Фінансові ресурси домогосподарств // Монографія / За заг. ред. Юдіна С.В., Золотарьова О.В. – Кам'янське : ДДТУ, 2018. – 176 с.
4. Жерліцин Д.М. Модернізація фінансових систем: методологія та інструменти управління / Монографія // За ред. чл.-кор. НАН України, д-ра екон. наук, проф. Лисенко Ю.Г.; д-ра екон. наук, доц. Жерліцина Д.М. – Полтава, 2017. – 348 с.
5. Оглобліна В.О. Врахування факторів впливу на банківську систему України: регіональний аспект економічної безпеки// Екологічний вектор модернізації економіки та освіти – європейський контент сталого розвитку регіонів : монографія / за заг. ред. Н.Г.Метеленко. – Тернопіль : ФОП Паляниця В.А., 2016.– С. 105-109.
6. Metelenko N.G., Korol S.A., Ohloblina V.A. State anti-crisis policy in the corporate sector and greening the economy – priority elements of sustainable development in the region // Innovations in the development of socio-economic systems: microeconomic, macroeconomic and mesoeconomic leves. – Collective monograph. – Vol. 2. Lithuania : “Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2016. – 332 p.
Статті у фахових виданнях :
1. L. Vlasenko, D.Mykhailyk, H. Bublei, V. Ogloblina. Evaluation Of The Composite Export Similarity Index On The Example Of China. REIICE: Revista Electrónica De Investigación En Ciencias Económicas, 8(16), 135-149. 2020, December).
2. Оглобліна В.О., Абубекерова А.З. Пенсійне страхування в Україні: тенденції, проблеми та напрями оптимізації // Інфраструктура ринку – електронний фаховий науково-практичний журнал з економічних наук. – 2019. – № 34.
3. Абубекерова А.З. Аналіз та перспективи розвитку ринку ОВДП в Україні// Інфраструктура ринку – електронний фаховий науково-практичний журнал з економічних наук. – 2019. – № 34.
4. Оглобліна В.О. Напрями підвищення ефективності кредитної діяльності банків в умовах посткризового розвитку банківського сектору економіки України // Причорноморські економічні студії: науковий журнал – 2018. – № 34. – С. 142 – 145.
5. V.O.Ogloblina Financial components in the system of economic security of industrial enterprise // Ефективна економіка. – 2018. – № 5. – Режим http: // www. economy.nayka.com.ua.
6. Абубекерова А.З. Аналіз податкових надходжень до місцевих бюджетів в умовах децентралізації // Інфраструктура ринку – електронний фаховий науково-практичний журнал з економічних наук. – 2020. – № 44.
7. Оглобліна В.О. Пенсійне страхування в Україні: тенденції, проблеми та напрями оптимізації // Інфраструктура ринку – електронний фаховий науково-практичний журнал з економічних наук. – 2019. – № 34. – Режим доступу : http://www.market-infr.od.ua.
8. Абубекерова А.З. Аналіз та перспективи розвитку ОВДП в Україні // Інфраструктура ринку – електронний фаховий науково-практичний журнал з економічних наук. – 2019. – № 34.
9. Ogloblina V.O. Financial components in the system of economic security of industrial enterprise // Ефективна економіка. – 2018. – № 5. – Режим доступу : http://www.economy.nayka.com.ua.
10. Оглобліна В.О. Напрями підвищення ефективності кредитної діяльності банків в умовах посткризового розвитку банківського сектору економіки України // Причорноморські економічні студії : науковий журнал. – 2018. – № 34. – С. 142-145.
11. Гнєушева В.О. Класифікація теоретичних підходів до визначення оптимальної структури капіталу акціонерного товариства // Сталий розвиток економіки. Міжнародний науково-виробничий журнал. – Хмельницький, Інститут економіки, технологій і підприємництва, 2018. - №2. - С. 79 – 86
12. Жерліцин Д.М. Макроекономічні тенденції функціонування трансформаційної економічної системи України // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка. – 2017. – № 193.
13. Оглобліна В.О. Економічні важелі відновлення ефективних фінансово-економічних результатів діяльності підприємства / В.О. Оглобліна // Часопис економічних реформ. – 2017. – № 3(27). – С. 73-77.
14. Оглобліна В.О. Проблеми та перспективи впровадження екологічного страхування в Україні / В.О. Оглобліна // Причорноморські економічні студії. – 2016. – № 10. – С. 180-184.
Тези доповідей на конференціях та інші публікації (вибірково) :
1. Оглобліна В.О. Інтеграція податкової системи України до Європейського економічного простору // Інновації в обліково-аналітичному забезпеченні та управлінні фінансово-економічною безпекою в умовах діджиталізації. Матеріали IХ Міжнародної науково-практичної конференції (12-13 листопада 2020р.): Харків: ХНУМГ ім. О.М. Бекетова – с. 167-170.
2. Абубекерова А.З. Механізм фінансування інноваційно-інвестиційного розвитку підприємства в Україні // Матеріали Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції до 120-річчя Національного університету «Запорізька політехніка». – 14-15 травня 2020 р.
3. Zherlitsyn, D., Levytskyi, S., Ogloblina, V., Mykhailyk, D. Enterprise Financial Potential : Key Elements and Modeling Principles // Сучасні проблеми моделювання соціально-економічних систем. Матеріали XII Міжнародної науково-практичної конференції (9-10 квітня 2020 р.). – Харків : ХНЕУ.
4. Оглобліна В.О. Маркетинг як ключовий елемент сучасного розвитку аграрної сфери економіки України // Підприємництво в аграрній сфері: глобальні виклики та ефективний менеджмент. Матеріали I Міжнародної науково-практичної конференції (12-13 лютого 2020р.): у 2 ч. – Запоріжжя : ЗНУ, 2020. – Ч. 1. – С. 270-273.
5. Zherlitsyn, D., Levytskyi, S., Mykhailyk, D., & Ogloblina, V. (2019, September). Assessment of Financial Potential as a Determinant of Enterprise Development // Strategies, Models and Technologies of Economic Systems Management (SMTESM 2019). AtlantisPress. (CPCI (Web of Science), CNKI and GoogleScholar).
6. Vlasenko L., Bublei G. & Gneusheva V. Trade (2008-2018) Threats and Opportunities // 34th IBIMA Conference: 13-14 November 2019. –Madrid, Spain.
7. Гнєушева В.О. Пенсійна поведінка домогосподарств на фінансовому ринку України // Матеріали III Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Стійкий розвиток національної економіки: актуальні проблеми та механізми забезпечення». – 26 квітня 2019 р. – Кривий Ріг : Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського. – С. 203-209.
8. Gneusheva V. Management of the financial resources of household under the conditions of economic instability // International Conference «SCIENCE AND PRACTICE: A NEW LEVEL OF INTEGRATION IN THE MODERN WORLD». – Scope Academic House UK, S Yorkshire, Sheffield, B&M Publishing, USA, San Francisco, California, 2017. – Р. 144-155.
9. Zherlitsyn D.M. Supply Chain Resilience Through Operations And Finance Management (Стійкість ланцюгу постачань у межах операційного і фінансового менеджменту) / Dmytro Zherlitsyn, Volodymyr Kravchenko // Scientific Letters of Academic Society of Michal Baludansky (Наукові записки академічного товариства Міхала Балудянського). – 2016. – №1 (4). – Slovakia, Košice. – P. 193-197.
10. Оглобліна В.О. Тенденції та перспективи розвитку медичного страхування в Україні / В.О. Оглобліна // Materiaty International Scientific Conference Economy and Society: modern foundation for human development : Conference Proceedings, Part 2, October 31, 2016. – Leipzing, Germany : Baltija Publishing. 272 p. – S. 219-221.
11. Абубекерова А.З. Механізм фінансування інноваційно-інвестиційного розвитку підприємства в Україні// Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 14-15 травня 2020 р. / За заг. редакцією проф. Ткаченко А. М.– С.151-153.
12. Абубекерова А.З. Формування та реалізації державної податкової політики України // Інновації в обліково-аналітичному забезпеченні та управлінні фінансово-економічною безпекою в умовах діджиталізації: матеріали ІХ Міжнар. наук.-практ. конф., Харків, 12–13 листопада 2020 р.Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2020. C.15-17
13. Гнєущева В.О. Страхування як інструмент мінімізації фінансових ризиків домогосподарств України // Матеріали регіонального науково-практичного семінару «Національна економіка та інфраструктурні проекти».- 29 квітня 2021р. – Дніпро, Дніпровський державний університетет внутрішніх справ України. – С. 5-10
14. Гнєущева В.О., Протопопова Н. Можливості використання гендерного аудиту в практиці роботи організацій // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченій 25-й річниці з дня прийняття Конституції України та 30-й річниці проголошення незалежності України (10-11 червня 2021 року) Дніпро, Дніпровський державний університетет внутрішніх справ України. – С. 211-213.
Завідувач кафедри : д.е.н., доц., професор кафедри Михайлик Денис Павлович
Профіль на Google Scholar :
Адреса : вулиця Кияшка, 16Б, кім. 324, Запоріжжя, Запорізька область, Україна, 69041
Телефон :
E-mail :
Основні наукові досягнення :
Склад кафедри : ... доктори економічних наук, професори; 5 кандидатів економічних наук, доцентів; викладачі, аспіранти.
Викладачі кафедри
к.е.н., доц., доцентка кафедри Бублей Галина Анатоліївна
E-mail : g.bubley@econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : Автор понад 20 друкованих наукових публікацій, неодноразово брала участь у міжнародних науково-практичних конференціях.
Викладає такі дисципліни : маркетинг, регіональна економіка, ціноутворення у маркетингу, підприємницька діяльність, підприємництво у сфері послуг, підприємницькі ризики, торговельна діяльність, біржова діяльність, біржовий ринок, економіка й організація інноваційної діяльності.
К.е.н., доц., доцента кафедри Власенко Лев Валерійович
E-mail : l.vlasenko@econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : автор понад 20 друкованих наукових публікацій, неодноразово брав участь у міжнародних науково-практичних заходах.
Коло наукових інтересів : економічна безпека, міжнародна економіка, міжнародна торгівля, співробітництво України та Китаю, економіка країн Азії.
Викладає такі дисципліни : економічна теорія (політекономія, макроекономіка), історія економіки та економічної думки, інфраструктура товарного ринку, міжнародні фінанси.
Кандидат економічних наук, доцентка кафедри Абубекерова Альбіна Загітівна
E-mail : a.abubekerova(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : Автор понад 20 друкованих наукових публікацій. Бере активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях.
Має практичний досвід роботи економістом та бухгалтером в банківських установах, на промислових підприємствах та фондовому ринку України.
Викладає такі дисципліни : банківські операції, інвестування, фінанси підприємства, фінансовий ринок, фінансовий менеджмент у банку.
Кандидат економічних наук, доцентка кафедри Гнєушева Вікторія Олександрівна
Е-mail : v.gneusheva(a)econom.zp.ua
Основні наукові та професійні досягнення : У 2014 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Фінансові ресурси домогосподарств у ринкових умовах» та отримала ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності 08.00.08 «Гроші, фінанси і кредит».
Автор понад 30 друкованих наукових публікацій у фахових вітчизняних та зарубіжних виданнях. Бере активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях. У 2020 році пройшла стажування у Словаччині.
Викладає такі дисципліни : фінансовий аналіз, гроші та кредит, фінансовий менеджмент, страховий менеджмент, управління корпоративними фінансами.
Кандидат економічних наук, доцент кафедри Кузнецов Олег Олександрович
E-mail : o.kuznetsov(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : Автор понад 10 друкованих наукових публікацій.
Має практичний досвід роботи на підприємствах агропромислового комплексу на посадах економіста та бухгалтера.
Коло наукових інтересів : засоби автоматизації обліку на підприємствах сільського господарства.
Викладає такі дисципліни : облік в галузях економічної діяльності; бухгалтерський облік в управлінні підприємством; комп’ютерні облікові системи; управлінські інформаційні системи в обліку, аналізі та аудиті.
доктор економічних наук, професор,професор кафедри Жерліцин Дмитро Михайлович, сумісник
E-mail : d.zherlitsyn(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : Автор понад 120 друкованих наукових публікацій. Бере активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях. Має практичний досвід роботи.
Викладає такі дисципліни : сучасні фінансові технології, інвестиційний менеджмент, управління фінансовими ризиками, ринок фінансових послуг.
кандидат економічних наук, доцента, доцентка кафедри Гудима Ольга Вікторівна, сумісник
E-mail : o.gudima(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : Автор понад 40 друкованих наукових публікацій. Бере активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях. Має практичний досвід роботи бухгалтером.
Викладає такі дисципліни : бухгалтерський облік, організація та методика аудиту, фінансовий облік, управлінський облік, звітність підприємств.
викладач кафедри Фінансів та обліку Богданова Світлана Іванівна
E-mail : s.bogdanova(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення : Має досвід роботи в Фіскальній службі України.
Викладає такі дисципліни : податкова система, податки та фіскальна політика.