Про кафедру
Місія кафедри : Нарощувати і зміцнювати освітній потенціал ЗІЕІТ шляхом високоякісної підготовки конкурентноспроможних на міжнародному ринку праці випускників кафедри – фахівців з економічної кібернетики та інженерії програмного забезпечення – універсальних спеціалістів, лідерів, професіоналів. Вони зі знаннями в галузі економічних наук та інформаційних технологій володіють навичками програмування, моделювання, здатні вирішувати аналітичні та управлінські задачі на підприємствах і установах різних галузей економіки, покликані ефективно управляти як державою, так і власним бізнесом.
Спеціальності кафедри
Студенти, що навчаються за спеціальістю «Інженерія програмного забезпечення», отримують необхідні знання для здійснення інженерної діяльності, пов’язаної зі всіма аспектами виробництва програмного продукту від початкових стадій створення специфікації до супроводу системи після здачі в експлуатацію. Відповідність кваліфікації фахівців з інженерії програмного забезпечення визначається переліком знань та умінь вирішувати задачі діяльності у межах таких виробничих функцій: проектувальна, організаційна, управлінська, технологічна. Вони володіють необхідними знаннями в області консультування з питань інформатизації, розроблення стандартного програмного забезпечення та інших видів діяльності у сфері розроблення програмного забезпечення. Узагальненим об’єктом діяльності фахівців з інженерії програмного забезпечення є програмне забезпечення систем. В процесі навчання студенти освоюють сучасні технології та програмні засоби для їх застосування у всіх етапах життєвого циклу програмних систем.
Освітня програма бакалаврів 2021 р. (завантажити, .pdf)
Освітня програма бакалаврів 2019 р. (завантажити, .pdf)
Освітня програма бакалаврів 2016 р. (завантажити, .pdf)
Серед економічних спеціальностей «Економічну кібернетику» можна віднести до фундаментальних університетських спеціальностей, що базується на трьох «китах»: економіці, математиці та інформаційних технологіях. Студенти, що навчаються на спеціальності «Економічна кібернетика», отримують систему знань за економічними, математичними та фаховими спеціальними дисциплінами, оволодіваючи найпрогресивнішими комп’ютерними технологіями. Наша спеціальність передбачає отримання базової економічної підготовки на такому ж рівні, як і у економістів інших спеціальностей, проте значно випереджаючи їх в області математичної освіти. Згідно Міжнародного класифікатора професій і спеціальностей ACSO-88 економісти-кібернетики в світі визначені як аналітики різних сфер діяльності, фахівці у сфері прогнозування, моделювання економічних процесів та створення програмних додатків для управління цими процесами. Економісти-кібернетики мають високу кваліфікацію у сфері організаційного управління в економіці, володіють ефективними математичними методами аналізу і прогнозування економічних ситуацій з використанням найновіших інформаційних технологій, можуть ефективно реалізовувати свої професійні знання економіста. Про них заслужено висловлюються як про неперевершених фахівців на будь-яких ділянках у системах управління підприємствами та організаціями.
Студенти, що навчаються на спеціальності «Бізнес-аналітика», отримують систему знань за економічними, математичними та фаховими спеціальними дисциплінами, оволодіваючи найпрогресивнішими комп’ютерними технологіями. Наша спеціальність передбачає отримання ґрунтовної базової економіко-математичної підготовки, що дозволяє чітко розуміти сутність економічних процесів, оцінити економічний стан підприємства та окремих його складових, застосувати математичні методи для проведення аналітичних досліджень на підприємствах (в установах чи організаціях). Фахівці з бізнес-аналітики здатні розв’язувати широке коло аналітичних проблем та задач шляхом розуміння їх фундаментальних економічних основ та використання як теоретичних, так і експериментальних методів, засвоєних з програми економічна кібернетика. До сфери їх професійних компетенцій відноситься здатність моделювати проблеми управління, прогнозувати їх наслідки та пропонувати можливі шляхи вирішення із використанням сучасних інформаційних технологій. Бізнес-аналітики мають високу кваліфікацію як у сфері застосування відповідного програмного забезпечення чи відповідних пакетів стандартних програм, так і у сфері розробки нових програм при проведенні аналітичних досліджень на підприємстві. Про них заслужено висловлюються як про затребуваних фахівців на будь-яких ділянках у системах управління підприємствами та організаціями.
Основні напрямки діяльності та викладацький склад кафедри
Анонси заходів
Хочете дізнатися про можливості у сфері контролю якості та тестування програмного забезпечення? Тоді не пропустіть таку нагоду від компанії QATestLab!
Ви можете взяти участь у безкоштовній онлайн-зустрічі, де дізнаєтеся багато цікавого про професію тестувальника програмного забезпечення, основні принципи та методи тестування ПЗ, а також про робочий процес тестування в крупних компаніях.
Також, в рамках презентації «До роботи в ІТ один крок» Ви дізнаєтеся про професію QA Engineer та компанію QATestLab, а також про курс, який допоможе вам опанувати цю сучасну та доступну ІТ-професію.
Зустріч відбудеться в рамках співпраці з Запорізьким інститутом економіки та інформаційних технологій.
Якщо Ви студент IT-спеціальності або завжди мріяли звʼязати своє майбутнє з цим напрямком - ця подія є чудовою нагодою дізнатися більше про тестування програмного забезпечення, зустрітися з провідними фахівцями та отримати цінний досвід у сфері IT. Це може стати Вашим першим кроком в карʼєрі тестувальника.
Слідкуйте за подальшими новинами, щоб не втратити свій шанс та вчасно приєднатися 21.04.2023 р. об 11.10 до Zoom-конференції за адресою:
https://us06web.zoom.us/j/81456762638?pwd=bWZqeE5GSVNoR0pEQUphQncvNEpQdz09
Анкетування студентів
Результати анкетування щодо якості освітнього середовища в ЗІЕІТ (завантажити, .pdf)
Результати анкетування щодо якості викладання навчальних дисциплін (завантажити, .pdf)
Результати анкетування щодо розробки і перегляду освітньої програми, за якою навчається здобувач (завантажити, .pdf)
Обговорення освітніх програм
14.04.2022 – засідання та рішення НАЗЯВО про первинну акредитацію ОП ІПЗ першого рівня ВО ("бакалавр") за наслідками розгляду справи No 2244/АС-21 (завантажити, .pdf)
01.04.2022 – засідання ГЕР, розгляд та затвердження експертного висновку щодо справи No 2244/АС-21 з акредитації ОП ІПЗ (завантажити, .pdf)
26.01.2022 – подання до ГЕР звіту експертної групи про результати акредитаційної експертизи освітньої програми ІПЗ (завантажити, .pdf)
17.01.2022-19.01.2022 – акредитаційна експертиза комісією за програмою візиту (завантажити, .pdf)
10.01.2022 – погодження програми візиту експертної групи у складі к.т.н. Савчук Т.О.(голова, ВНТУ), д.т.н. Цюцюри М.І (КНУБА) та Курдельчук М.І.(КНУ ім.Шевченка)
08.12.2022 – надсилання звіту самооцінювання на сайт НАЗЯВО
29.11.2021 – реєстрація заяви щодо справи No 2244/АС-21 з акредитації ОП ІПЗ
23.10.2021 – отримано відгук представника освітньої спільноти д.т.н., професора, професора кафедри компʼютерних інформаційних технологій Донбаської державної машинобудівної академії Сагайди П.І. (завантажити, .pdf)
15.10.2021 – отримано відгук на ОПП 2021 р. від представника освітньої спільноти к.т.н., доцента, завідувача кафедри компʼютерних наук Запорізького національного університету Борю С.Ю. (завантажити, .pdf)
01.10.2021 – отримано відгук на ОПП 2021 р. від стейкхолдера - представника підрозділу інформаційних технологій ПрАТ "Дніпроспецсталь" к.т.н. Домашева Г.Є. (завантажити, .pdf)
27.09.2021 – отримано відгук на ОПП 2019 р. від стейкхолдера - директора ТОВ «БМ Інвест Груп» Бугріма С.Ю. (завантажити, .pdf)
13.09.2021 – отримано відгук на ОПП від стейкхолдера - начальника дільниці інформаційних технологій цеху комп'ютерних технологій, релейного захисту та зв'язку філії «Дніпровська ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» Шестенка Д.О. (завантажити, .pdf)
01.09.2021 – введено в дію ОПП "Інженерія програмного забезпечення" 2021 р. для впровадження результатів зворотного звʼязку від стейкхолдерів (завантажити, .pdf)
26.03.2021 – ураховуючи рекомендації стейкхолдерів, гаранта ОП та студентів, розроблено проект ОПП "Інженерія програмного забезпечення" на 2021-22 н.р. і розпочато обговорення проекту.
03.06.2020 – засідання та рішення Державної служби якості освіти про первинну акредитацію ОП "Бізнес-аналітика" спеціальності 051 Економіка освітнього рівня "молодший спеціаліст" за наслідками розгляду справи No 227/05-02/ас (протокол № 139 від 03.06.2020)
03.06.2020 – засідання та рішення Державної служби якості освіти про первинну акредитацію ОП ІПЗ спеціальності 121 ІПЗ освітнього рівня "молодший спеціаліст" за наслідками розгляду справи No 228/05-02/ас (протокол № 139 від 03.06.2020)
27.09.2019 – затверджено Вченою радою ЗІЕІТ та введено в дію на 2019-2020 н.р. оновлена ОПП "Інженерія програмного забезпечення", згідно Стандарту вищої освіти України. (завантажити, .pdf)
20.03.2019 – розроблено проект ОПП "Інженерія програмного забезпечення" та розпочато публічне обговорення проекту зі стейкхолдерами.
28.12.2018 – розроблено та затверджено на Науково-методичній раді ЗІЕІТ ОПП 1 рівня ВО "Економіка" на виконання вимог наказу МОН щодо розробки освітніх програм (завантажити, .pdf)
27.12.2018 – засідання та рішення Державної служби якості освіти про первинну акредитацію ОП ІПЗ спеціальності 121 ІПЗ другого рівня ВО ("магістр") за наслідками розгляду справи No
1646/03-ас (протокол № 133 від 27.12.2018)
29.10.2018 – введення в дію Стандарту вищої освіти України за спеціальністю 121 – Інженерія програмного забезпечення галузі знань 12 – Інформаційні технології для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 29.10.2018 № 1166.
14.12.2017 – проведено зустріч зі стейкхолдерами цеху комп'ютерних технологій, релейного захисту та зв'язку філії «Дніпровська ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» (див.фото)
28.08.2017 – розроблено та затверджено на Науково-методичній раді ЗІЕІТ ОПП 2 рівня ВО "Економіка" та "Інженерія програмного забезпечення" на виконання вимог наказу МОН щодо розробки освітніх програм (051 завантажити, .pdf, 121 завантажити, .pdf)
25.11.2016 – розроблено та затверджено на Науково-методичній раді ЗІЕІТ ОПП 3 рівня ВО "Економіка" на виконання вимог наказу МОН щодо розробки освітніх програм (завантажити, .pdf)
27.08.2016 – розроблено та затверджено на Науково-методичній раді ЗІЕІТ і з 01.09.2016 введено у дію ОПП 1 рівня ВО "Інженерія програмного забезпечення" на виконання вимог наказу МОН щодо розробки освітніх програм (завантажити, .pdf)
Договори про співпрацю зі стейкхолдерами
27.05.2021 – Меморандум про співпрацю з Департаментом кіберполіції Національної поліції України (завантажити, .pdf)
29.03.2021 – Меморандум про співробітництво з Цехом компʼютерних технологій, релейного захисту та звʼзку ПАТ "Укргідроенерго" філії "Дніпровська ГЕС" (завантажити, .pdf)
27.12.2019 – договір про співпрацю (№349-19 від 27.12.2019 р.) з Коаліцією громадських обʼєднань "Запорізька рада реформ" (завантажити, .pdf)
01.11.2019 – угода про співпрацю (№бн від 01.11.2019 р.) з КП "Туристичний інформаційний центр" (завантажити, .pdf)
05.03.2019 – договір про взаємну співпрацю (№342-19 від 05.03.2019 р.) з АКБ "Приватбанк" (завантажити, .pdf)
05.03.2019 – договір про взаємну співпрацю (№341-19 від 05.03.2019 р.) з ТОВ "БМ Інвест Групп" (завантажити, .pdf)
05.03.2019 – договір про взаємну співпрацю (№340-19 від 05.03.2019 р.) з ТОВ "Статус Авто" (завантажити, .pdf)
13.03.2017 – договір про взаємну співпрацю (№ДР003192 від 13.03.2017 р.) з ПАТ "Запоріжтрансформатор" (завантажити, .pdf)
20.11.2015 – угода про проведення практик студентів (№3-9/15 від 20.11.2015 р.) з ТОВ "Інфоком Лтд", провайдером інтернет-звʼязку (завантажити, .pdf)
Освітні досягнення
13.04.2019 р. - ЗНТУ, 4 командне місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді з програмування серед 57 команд коледжів та ВНЗ України; команду від інституту та коледжу ЗІЕІТ підготувала доцент кафедри Жданова В.В.
27.09.2018 р. - ЗІЕІТ, заключна конференція та отримання сертифікатів викладачами та студентами кафедри ЕКІПЗ від експерта SES д-ра Клауса Румера (Німеччина).

23.03.2017 р. - ЗНУ, диплом переможця 2 ступеня студента 3 курсу кафедри ЕК ЗІЕІТ Шарапова Владислава Сергійовича на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт за напрямом «Математичні методи та моделі в економіці».
24.03.2016 р. - ЗНУ, диплом переможця 3 ступеня студентки 3 курсу кафедри ЕК ЗІЕІТ Панасейко Софії Володимирівни на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт за напрямом «Математичні методи та моделі в економіці».
Наукові дослідження
Напрямки наукових досліджень кафедри : на кафедрі провадяться подальші наукові дослідження за напрямком моделювання бізнес-процесів. Завершено наукові дослідження в межах тематики «Стратегічні пріоритети економічної безпеки розвитку України в умовах глобальної економіки», номер державної реєстрації 0114U004878.
Науково-практичні заходи : члени кафедри активно приймають участь у науково-практичних заходах, що провадяться ЗІЕІТ та поза його межами.
Щорічно колектив кафедри залучає студентів до участі в наукових студентських конференціях.
Публікації (за останні 5 років)
Підручники :
1. Моделювання економічної динаміки : навчальний посібник для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти / Д.М. Жерліцин та ін.; За ред. Д.М. Жерліцина. – Київ : НУБіП України, 2021. – 312 с.
2. Д.П. Михайлик, С.І. Левицький та ін. Глобальна економіка : підручник. – Запоріжжя : ФОП Мокшанов В.В., 2017. – 612 с.
Монографії :
1. Формування пористих структур інтерметалідних каталізаторів : монографія / Чейлитко А.О., Бєлоконь К.В, Жеребцов О.А., Носов М.А.; Запорізька державна інженерна академія. – Запоріжжя: ЗДІА, 2018. – 208 с.
2. Інноваційний розвиток як фактор забезпечення конкурентоспроможності бізнес-структур сфери торгівлі / О.П. Єлець, Т.С. Морщенок, О.В. Шляга // Розвиток економіки України: трансформації та інновації : [колективна монографія] / За заг. ред. О. Л. Гальцової. У 2 т. – Запоріжжя : Видавничий дім «Гельветика», 2017 (27.06.2017). – Т. 2. – 328 с. – С. 225-244.
3. A. Zherebtsov. The formation of intermetallic compounds in self-propagation high-temperature synthesis conditions / Belokon Y., Belokon K. / New technologies and achievements in metallurgy, material engineering, production engineering and physics. Collective Monograph edited by Jaroslaw Boryca. Czestochowa. Poland. 2017.
4. Переверзев А.В. Электромеханические системы имитации ветротурбин : монография / А.В. Переверзев, О.М. Буров. – Запорожье : ЗГИА, 2014. – 170 с.
Статті у фахових виданнях :
1. Шляга О.В. Перспективи розвитку інтенет-маркетингу / О.В. Шляга // Вісник ОНУ ім. І.І. Мечникова. – 2019. – Т. 24. – Вип. 6 (79). – С. 95-99.
2. Левицький С.І. Підхід до моделювання вартості статистичного життя з використанням середньодушового доходу / С.І. Левицький, О.М. Гнєушев, В.М. Махлинець // Управління розвитком. – 2019. – Т. 17, вип. 3. – Режим доступу: https://businessperspectives.org/journals/development-management/issue-331.
3. Конащук В.Л. Особливості адаптації економіки до інноваційного шоку / В.Л. Конащук, О.В. Шляга // Вісник Дніпропетровського університету. Серія : Економіка. – № 10/1. – Т. 26. – Вип. 12 (1). – Дніпро : Біла К. О., 2018. – 180 с. – С. 65-71.
4. Левицький С.І. Моделювання економічного еквіваленту вартості життя у Запорізькій області / С.І. Левицький, О.М. Гнєушев, В.М. Махлинець // Східна Європа: економіка, бізнес та управління. – 2018. – №6 (17). – С.813-818. – Режим доступу: http://www.easterneurope-ebm.in.ua/journal/17_2018/141.pdf.
5. Туровцев Г.В. Імітаційна модель трирівневої системи пенсійного забезпечення / Деркач І.О., Туровцев Г.В. // Часопис економічних реформ. – 2017. – № 2 (26). – С. 12-21.
6. Туровцев Г.В., Михайлик Д.П. Системний аналіз стратегічного потенціалу з позиції збалансованих показників економічного об'єкта // Економіка і управління: науковий журнал. – № 1 (73). – Київ : Європ. універ. – 2017. – С. 31- 40.
7. A. Zherebtsov. The investigation of physical-mechanical properties of intermetallic Ni-Al catalyst with nanostructure / Belokon Y. Belokon K. Fedchenok A/ 2017 IEEE Young Scientists Forum on Applied Physics and Engineering. Book of Papers. Lviv. 2017. DOI: 0.1109/YSF.2017.8126638. IEEEXplore, Scopus, Web of Science.
8. A. Zherebtsov. The investigation of nanostructure formation in intermetallic g-TiAlalloys / Belokon Y., Belokon K./2017 IEEE Young Scientists Forum on Applied Physics and Engineering. Book of Papers. Lviv. 2017. DOI: 10.1109/YSF.2017.8126640. IEEEXplore, Scopus, Web of Science.
9. Жеребцов О.А. Моделювання кінетики утворення інтерметалідних сплавів в умовах високотемпературного синтезу, що саморозповсюджується / Середа Б.П., Кругляк І.В., Белоконь Ю.А., Белоконь К.В. / Математичне моделювання. Збірник наукових праць. № 2 (37). Кам'янське: Вид-во ДДТУ. 2017. с. 49-52.
10. Михайлик Д.П. Моделювання фінансової стійкості інтегрованих структур при злиттях та поглинаннях / Михайлик Д.П., Левицкий С.І., Шевченко Є.А. // Часопис економічних реформ. – 2017. – № 2. – C.56-69.
11. Руденська В.В. Моделювання систем життєздатного управління стратегічним потенціалом інтегрованих структур / В.В. Руденська, С.І. Левицький, Д.П. Михайлик // Вісник ЗНУ. Серія: Економічні науки. – №1 (33). – 2017. – С.52-65.
12. Шляга О.В. Перспективи впровадження системи енергоменеджменту для промислового підприємства / О.В. Шляга, В.О. Пастернак // Економічний вісник ЗДІА. – 2017. – Вип. 5 (11). – Част. 2. – 172 с. – С. 69-77.
13. Шарапов В.С. Моделювання поведінкової економіки: наслідки керованого вибору у фінансових пірамідах / В.С. Шарапов, Д.О. Трегуб, С.І. Левицький // Праці ЗІЕІТ. – Т.5. – 2017. – С. 53-61.
14. Diffusion model of the formation of growth microdefects: a new approach to defect formation in crystals // Physics of the Solid State. – 2016. – Vol. 58, N. 3. – P. 427-437.
15. Complex formation in semiconductor silicon within the framework of the Vlasov model of a solid state // Physics of the Solid State. – 2016. – v. 58, № 10. – P. 2050-2054.
16. Переверзєв А.В. Високовольтний перетворювач для електророзрядного знешкодження діоксину сірки / А.В. Переверзєв, Т.М. Литвиненко // Технічна електродинаміка. – 2015. – № 6. – С. 84-88.
17. Переверзєв А.В. Оцінка електрофізичних параметрів розрядів для електроустановок нейтралізації діоксиду сірки / А.В. Переверзєв, Т.М. Литвиненко // Праці Інституту електродинаміки Національної академії наук України. – 2015. – Вип. 40. – С. 109-114.
18. On the problem of the consistency of the high-temperature precipitation model with the classical nucleation theory // Physics of the Solid State. – 2014. – Vol. 56, N. 10. – P. 2043-2049.
Тези доповідей на конференціях та інші публікації (вибірково) :
1. Analisys of Approaches to Automated Training of the Human Operator / Резніченко Ю., Жданова В., Лісіцина К. // Global and Regional Problems of Informatization in Society and Nature Using, North America, may 2021. Available at: http://econference.nubip.edu.ua/index.php/grpi/grpi21/paper/view/2572. Date accessed: 12 Jul. 2021.
2. Удосконалення інформаційного забезпечення в системах стратегічного управління / Шляга О.В., Левицький С.І. Available at: http://econference.nubip.edu.ua/index.php/grpi/grpi21/paper/view/2572. Date accessed: 12 Jul. 2021.
3. Нечітка міра помилковості послідовності дій оператора / Резніченко Ю.С., Жданова В.В., Лісіцина К.В. // Матеріали V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації та електропривод» (23-24 квітня 2021 року) — Краматорськ : ДДМА, 2021. — c.186-189.
4. Проектний підхід та моделювання інформаційних потоків у галузі економіки програмного забезпечення / Левицький С.І., Шляга О.В., Костерний Д.О. // Матеріали V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації та електропривод» (23-24 квітня 2021 року) — Краматорськ : ДДМА, 2021. — С. 303-305.
5. Нечіткий підхід до оцінювання ефективності інтерфейсу користувача / Резніченко Ю.С., Левицький С.І., Кафтанников О.Ю. / Сучасні проблеми моделювання соціально-економічних систем. Матеріали XIII міжнародної науково-практичної конференції 8-9 квітня 2021 р. – Мультимедійне наук. електрон. вид. – Братислава – Харків, ВШЕМ – ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2021.
6. Trends and prospects of the development of the world market of information technologies // Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Бізнес-аналітика: моделі, інструменти та технології» 3-5 березня 2021 / Shliaha O.V., Levytskyi S.I., Reznichenko Yu.S., Available at: http://feba.nau.edu.ua/images/conf-ec2021/2-18.pdf.
7. Enterprise financial potential: key elements and modeling principles / Zherlitsyn D., Levytskyi S., Ogloblina V., Mykhailyk D. // Сучасні проблеми моделювання соціально-економічних систем. Матеріали XII міжнародної науково-практичної конференції 09-10 квітня 2020 р. – Мультимедійне наук. електрон. вид. – Братислава – Харків, ВШЕМ – ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2020. Available at: https://mpsesm.org/book/2020/thesis01-896.html#thesis01-896.
8. Імітаційний підхід до моделювання рефлексивного управління проектною діяльністю підприємства / С.І. Левицький, Д.О. Трегуб // Матеріали Інтернет-конференції НУБіП «Глобальні та регіональні проблеми інформатизації в суспільстві і природокористуванні 2019», 15-16 травня 2019 р. Доступно на http://econference.nubip.edu.ua/index.php/ grpi/grpi19/paper/view/1748.
9. Механізм організації інтегрованого управління групою підприємств / С.І. Левицький, Д.П. Михайлик, Д.О. Трегуб // Матеріали Х Міжнародної науковопрактичної конференції «Інформаційні технології, системний аналіз і моделювання соціоекологоекономічних систем», 19-20 березня 2019 р. – Київ, НАУ, 2019. Available at:
http://www.lib.nau.edu.ua/search/Details.aspx?id=483520&lang=ukUA.
10. Актуарний підхід до моделювання економічного еквіваленту вартості життя у Запорізький області / С.І. Левицький, О.М. Гнєушев, В.М. Махлинець // Цифрова економіка: зб. мат. Національної наук.-метод. конф., 4–5 жовтня 2018 р., м. Київ. – К. : КНЕУ, 2018. – С. 235-238.
11. Підходи до оцінки фінансово-економічного стану підприємства / О.В. Шляга, Ю.В. Василенко // Економічний розвиток держави, регіонів, підприємств і підприємництва: проблеми та перспективи : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, 6 травня 2017 р. – Запоріжжя : Запорізька державна інженерна академія, 2017. – 188 с. – С. 124-127.
12. Деякі аспекти адаптації економіки до інноваційного шоку / В.Л. Конащук, О.В. Шляга, Н.А. Бобко // Економіка і менеджмент – 2017: перспективи інтеграції та інноваційного розвитку : зб. наук. праць Міжнар. наук.-практ. конф., 23-24 березня 2017 р. : в 11 т. – Т. 10 : Стратегічні пріоритети інноваційного розвитку: держава, регіон, галузь, суб’єкт господарювання. – Дніпропетровськ : Біла К.О., 2017. – 124 с. – С. 48-51.
Завідувач кафедри : д.е.н., доц., професор кафедри Левицький Станіслав Іванович
Профіль Google Scholar : https://scholar.google.com.ua/citations?user=pEaNpIoAAAAJ
Адреса : вулиця Кияшка, 16-Б, кім. 322, Запоріжжя, Україна, 69041
Телефон : (061) 239-90-01 (дод. 229)
E-mail : s.levitskiy(a)econom.zp.ua
Викладає такі дисципліни: економічна кібернетика, методологія наукових досліджень, бізнес-аналітика.
Основні наукові досягнення : Протягом 2014-2019 рр. був експертом за спеціальністю 08.00.11 «Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці» спеціалізованої вченої ради по захисту докторських дисертацій Д 17.127.10 у Класичному приватному університеті, до того протягом 2003-2014 рр. - експертом у спеціалізованих вчених радах Д 11.051.01 и К 11.051.07 у ДонНУ.
Є членом редколегій журналів «Математичне моделювання в економіці», «Управління розвитком», «Праці ЗІЕІТ», працював у редколегіях збірників наукових праць «Моделі управління в ринковій економіці», «Нове в економічній кібернетиці», міжнародного наукового журналу «Економічна кібернетика».
Керує науковою школою за напрямком «Моделі стратегічного управління», де особлива увага приділяється дослідженню процесів інтеграції економічних систем, стратегічному менеджменту, розробці моделей та методів проектного управління та аналізу ефективності їх використання. Під керівництвом С.І. Левицького захищено 7 дисертацій кандидатів економічних наук, 44 магістерські випускні роботи.
Викладачі кафедри
Д.ф.-м.н., професор Туровцев Геннадій Володимирович, внутрішній сумісник
Профіль Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=13104785800
E-mail : g.turovtsev(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: 2009 – 2019 – Professor (honorary visiting), School of Civil Engineering, University of Leeds, Leeds, West Yorkshire, LS2 9JT, UK
1999 – 2009 – Professor (honorary visiting), School of Engineering, University of Bradford, Bradford, West Yorkshire, BD7 1DP, UK.
1993 – 1994 – The Royal Society Research Fellow, Department of Civil Engineering, University of Bradford, West Yorkshire, BD7 1DP, UK.
Викладає такі дисципліни: теорія ймовірності та математична статистика.
Сфера інтересів: управління у галузі вищої освіти.
д.т.н., проф. Переверзєв Анатолій Васильович, внутрішній сумісник
Профіль Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57000109500
E-mail: a.pereverzev@econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: має понад 200 наукових публікацій, бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: комп'ютерна схемотехніка, комп'ютерна інженерія.
Сфера інтересів: електротехнічні системи, інформаційні системи, управління у сфері вищої освіти.
Д.е.н., доцент Полуектова Наталія Робертівна, професор кафедри
E-mail : n.poluektova@econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: має понад 50 наукових публікацій, бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: Дослідження комп'ютерних систем штучного інтелекту, Програмування на мові Python, Інформаційна стійкість комп'ютерних технологій та мереж, Корпоративні інформаційні системи, Семінари з наукових розробок в галузі програмного забезпечення систем.
Сфера інтересів: моделювання та прогнозування економіки, системно-динамічне моделювання, технології програмування та аналізу даних.
Д.е.н., професор Руденський Роман Анатолійович
E-mail : r.rudenskiy(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: має понад 100 наукових публікацій, бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: прогнозування соціально-економічних процесів, аналіз вимог до ПЗ.
Сфера інтересів: моделювання та прогнозування економіки, програмування задач для складних систем.
К.т.н., доцент Резніченко Юлія Сергіївна
E-mail : y.reznichenko(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: має понад 20 наукових публікацій, бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: бази даних, основи програмної інженерії, якість програмного забезпечення та тестування, теорія мов програмування та методи трансляції, нечіткі системи.
Сфера інтересів: нечіткі моделі, програмування баз даних, тестування ПЗ.
К.е.н., доцент Шляга Ольга Володимирівна
E-mail: o.shliaga(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: має понад 50 наукових публікацій, бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: інформаційні системи та технології в галузі, економіка програмного забезпечення, управління проектами інформатизації.
Сфера інтересів: інформаційні системи та технології, економіка, управління проектами.
К.е.н., доцент Кафтанников Олексій Юрійович
E-mail : a.kaftannikov(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: має понад 30 наукових публікацій, бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: операційні системи.
Сфера інтересів: системне адміністрування, мережеві технології, програмування задач для складних систем.
К.е.н., доцент Шевченко Євгенія Олександрівна
E-mail: e.shevchenko(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: має понад 20 наукових публікацій, бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: системи обробки економічної інформації.
Сфера інтересів: інформаційні системи та технології, економіка, моделювання.
К.ф.-м.н., доцент Святовець Ірина Федорівна, внутрішній сумісник
E-mail : i.sviatovets(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: автор 27 друкованих наукових публікацій, неодноразовий учасник міжнародних науково-практичних конференцій. Має більше 20 друкованих методичних вказівок та науково-методичних посібників.
Викладає такі дисципліни: вища математика, алгоритми та структури даних.
Доцент Жеребцов Олександр Анатолійович
Профіль Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=35197421700
E-mail : a.zherebtsov(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: має понад 20 наукових публікацій, бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: основи програмування, обʼєктно-орієнтоване програмування.
Сфера інтересів: компʼютерна інженерія, програмування задач для складних систем.
Професор Сабанов Сергій Олександрович
E-mail : s.sabanov(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: має наукові публікації, бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: компʼютерні мережі, архітектура компʼютерів.
Сфера інтересів: управління інформаційними системами на великих підприємствах.
К.ф.-м.н, професор Домашев Геннадій Євгенович, сумісник
E-mail : g.domashev(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: має понад 20 наукових публікацій, бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: управління інформаційними системами на великих підприємствах, основи надійності функціонування компʼютерних систем, безпека програм та даних.
Сфера інтересів: управління інформаційними системами на великих підприємствах.
Д.е.н, професор Жерліцин Дмитро Михайлович, cумісник
Профіль Scopus: https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57217303179
E-mail: d.zherlitsyn(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: Автор понад 120 друкованих наукових публікацій. Бере активну участь у міжнародних науково-практичних конференціях.
Викладає такі дисципліни: моделювання в методах програмування.
Сфера інтересів: сучасні інформаційні технології.
К.е.н., доцент Мержинський Євгеній Костянтинович, сумісник
E-mail : e.merzhunskiy(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: має понад 30 наукових публікацій, бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: моделювання економіки, технології створення систем штучного інтелекту, розробка програм за допомогою скриптів, веб-програмування, крос-платформне програмування.
Сфера інтересів: моделювання економічної динаміки, програмування задач для складних систем.
Старший викладач Дереза Катерина Володимирівна
E-mail : k.dereza(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: основи 3D-графіки, комп'ютерна графіка, моделювання та системний аналіз.
Сфера інтересів: компʼютерна графіка, програмування.
Викладач Костерний Дмитро Олегович, внутрішній сумісник
E-mail : d.kosternoy(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: має наукові публікації, бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: проектування систем збереження даних.
Сфера інтересів: програмування задач для складних систем.
Викладач Суха Ксенія Сергіївна
E-mail : k.sukha(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: інформатика.
Сфера інтересів: інженерія ПЗ, системне програмування.
Викладач Дереза Владислав Євгенович
E-mail : v.dereza(a)econom.zp.ua
Основні наукові і професійні досягнення: бере участь у міжнародних конференціях.
Викладає такі дисципліни: операційні системи.
Сфера інтересів: компʼютерна інженерія, системне програмування.
121 Інженерія програмного забезпечення
Назва освітнього компонента | Вид компонента | Поле для завантаження |
ОК 01 Історія України та української культури | навчальна дисципліна | b121ok01.pdf |
ОК 02 Правознавство | навчальна дисципліна | b121ok02.pdf |
ОК 03 Українська мова ( за професійним спрямуванням) | навчальна дисципліна | b121ok03.pdf |
ОК 04 Соціально-психологічний розвиток особистості | навчальна дисципліна | b121ok04.pdf |
ОК 05 Філософія | навчальна дисципліна | b121ok05.pdf |
ОК 06 Іноземна мова ( за професійним спрямуванням) | навчальна дисципліна | b121ok06.pdf |
ОК 07 Вища математика | навчальна дисципліна | b121ok07.pdf |
ОК 08 Дискретна математика | навчальна дисципліна | b121ok08.pdf |
ОК 09 Екологія | навчальна дисципліна | b121ok09.pdf |
ОК 10 Фізика | навчальна дисципліна | b121ok10.pdf |
ОК 11 Економіко-математичні методи та моделі | навчальна дисципліна | b121ok11.pdf |
ОК 12 Теорія ймовірності та математична статистика | навчальна дисципліна | b121ok12.pdf |
ОК 13 Основи програмування | навчальна дисципліна | b121ok13.pdf |
ОК 14 Архітектура комп'ютерів | навчальна дисципліна | b121ok14.pdf |
ОК 15 Алгоритми та структури даних | навчальна дисципліна | b121ok15.pdf |
ОК 16 Операційні системи | навчальна дисципліна | b121ok16.pdf |
ОК 17 Об'єктно-орієнтоване програмування | навчальна дисципліна | b121ok17.pdf |
ОК 18 Курсова робота з дисципліни "Об'єктно-орієнтоване програмування" | курсова робота (проект) | b121ok18.pdf |
ОК 19 Бази даних | навчальна дисципліна | b121ok19.pdf |
ОК 20 Курсова робота з дисципліни "Бази даних" | курсова робота (проект) | b121ok20.pdf |
ОК 21 Теорія мов програмування та методи трансляції | навчальна дисципліна | b121ok21.pdf |
ОК 22 Основи програмної інженерії | навчальна дисципліна | b121ok22.pdf |
ОК 23 Комп'ютерні мережі | навчальна дисципліна | b121ok23.pdf |
ОК 24 Моделювання, системний аналіз та конструювання програмного забезпечення | навчальна дисципліна | b121ok24.pdf |
ОК 25 Економіка програмного забезпечення | навчальна дисципліна | b121ok25.pdf |
ОК 26 Аналіз вимог до програмного забезпечення | навчальна дисципліна | b121ok26.pdf |
ОК 27 Безпека програм та даних | навчальна дисципліна | b121ok27.pdf |
ОК 28 Якість програмного забезпечення та тестування | навчальна дисципліна | b121ok28.pdf |
ОК 29 Курсова робота з дисципліни "Якість програмного забезпечення та тестування" | курсова робота (проект) | b121ok29.pdf |
ОК 30 Практика 1, ознайомча | практика | b121ok30-33.pdf |
ОК 31 Практика 2, професійна | практика | b121ok30-33.pdf |
ОК 32 Практика 3, виробнича | практика | b121ok30-33.pdf |
ОК 33 Практика 4: переддипломна | практика | b121ok30-33.pdf |
ОК 34 Дипломування та захист бакалаврської дипломної роботи | підсумкова атестація | b121ok34.pdf |